Triko, Örme İplikleri ve Çeşitleriyle Tedarikçi Haritası | İstanbul Moda Akademisi
Eğitimler
 

Triko, Örme İplikleri ve Çeşitleriyle Tedarikçi Haritası

Süre:
6 saat (3 saat x 2 gün)

Eğitim Şekli:
Online

Gün ve Saat:
Cumartesi, 10:00-13:00

Başlangıç Tarihi:
14 Ağustos 2021

Eğitim Tarihleri:
14, 21 Ağustos 2021

Örme teknolojisinde kullanılan temel ara hammadde ve başlangıç noktası olan iplik ile ilgili teknik bilgi seviyesi geliştirilecek ürünün başarısında önem teşkil etmektedir.
İplikle ilgili sahip olunan derinlemesine bilgi seviyesi aynı zamanda ürün geliştirme aşamasında deneme sayılarını azaltarak sonuca hızlı gidilmesinde de etkili olmaktadır.
Diğer taraftan bu iplikleri üreten tedarikçi havuzundan yapılacak olan doğru seçim istenilen hedef fiyata yakın ve üretimde oluşabilecek problemleri oluşmadan çözülmesinde etken olacaktır.
Bu eğitimde iplikle ilgili temel bilgileri ve sınıflandırmaları inceleyecek, örme teknolojisinde kullanılan iplikleri özelinde genel tedarikçi haritasıyla ilgili daha derinlemesine bir analiz görme fırsatınız olacak. Aynı zamanda farklı lif ve üretim teknolojileri ile üretilmiş ipliklerin örgü sonrası nasıl işlenmeleri (yıkama, terbiye) edilmeleri gerektiği ile ilgili bilgileri edinme şansı bulacaksınız.
Bu eğitim tekstil ve hazır giyim tedarik zincirinde örülmüş(yuvarlak örme, triko(düz örme) ürünlerle ilgili çalışma yapanların bilgilerini tazeleme ve derinleştirmeleri için bir fırsat sunmaktadır.

  • Tekstil hammaddelerinin (liflerin) sınıflandırılması
  • İpliklerin üretim teknolojilerine göre sınıflandırılması ve fiziksel özellikleri
  • Örme ve triko ipliklerinde aranan özellikler
  • Örme teknolojilerinde temel örgü yapılarına uygunlandıklarına göre ipliklerin incelenmesi
  • İplik teknolojilerine göre örgü sonrası yapılması gereken işlemler
  • Örme teknolojisinde kullanılan ipliklerin tedarikçi haritası

PROGRAM İÇERİĞİ

Egitmen: Deniz Sarrafi

Deniz Sarrafi, lisansını İstanbul Teknik Üniversitesi Tekstil Mühendisliği dalında 1995-1999 yılları arası tamamladıktan sonra Almanya’da Dresden Teknik Üniversitesi’nde Tekstil ve Giyim Mühendisliği yüksek lisans eğitimi aldı. Almanya’daki öğrencilik döneminde Freudenberg SE ve H. Stoll  GmbH firmalarında staj yapmıştır. 2015-2016 yılları arasında Koç Üniversitesi Executive MBA programını başarıyla tamamladı. Profesyonel kariyerine 2003 yılında Ormoteks’te Merchandiser olarak başlayan Deniz Sarrafi, aynı şirkette 2005-2007 yılları arasında Merchandiser Yöneticisi, 2008 – 2013 yılları arasında Satış ve Satın Alma Yöneticisi pozisyonlarında görev aldıktan sonra 2014-2016 yılında Ormoteks Genel Müdür’ü olarak görev yaptı. Şu anda Almanya’da FalkeKGaA firmasında Triko , Yuvarlak Örgü, Seamless ürün gruplari satin alma yöneticisi olarak görev yapıyor ve İstanbul Moda Akademisi'nde Örme ve Triko Teknolojisi alanında üretim süreçleri ve verimlilik konularında eğitimler veriyor.

 

İMA Eğitimlerine Başvurmak için Formumuzu Doldurun...