NEW GEN SHOW 2020 OCTOBER | İstanbul Moda Akademisi
 

New Gen

 

NEW GEN SHOW 2020 OCTOBER

Yeni normalin ilk dijital moda haftasında İstanbul Moda Akademisi tasarımcıları “New Gen by İMA” defilesinde koleksiyonlarını sergiledi.

13 yıldır bugünün ve geleceğin moda profesyonellerini yetiştiren, Türkiye’nin önde gelen moda okulu İstanbul Moda Akademisi (İMA) mezun tasarımcılarının koleksiyonları ilk defa gerçekleşen Dijital MBFWI’de genç ve dinamik bir moda şovuyla sunuldu.

Moda ve modayla ilgili tüm alanlarda yenilikçi ve modern bir yaklaşımla eğitim faaliyetleri yürüten, uluslararası platformlarda kabul görmüş Türkiye’nin en yetkin moda okullarının başında gelen İMA’da moda tasarımı eğitimi almış genç yetenekler New Gen defilesinde sektörle buluştu.

Globalde moda endüstrisinin dijital şovlara yöneldiği bu günlerde, İMA New Gen defilesi kapsamında 6 tasarımcı, Dijital Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’da yerini aldı. mbfwistanbul.com ve @mbfwistanbul Instagram hesabında yayınlanan dijital defile bu sezon da moda haftasına genç bir enerji, dinamizm ve yenilik kattı.

What If teması altında toplanan genç tasarımcıların koleksiyonları, her birinin kendi anahtar kelimeleri üzerine kurguladıkları tasarımların bir araya gelmesinden oluşuyor. 

6 genç tasarımcı: Aycan Hakalmaz, Ezgi Yıldırım, Mehmet Demir, Selina Alp, Süreyya Süleymanoğlu ve Tanyeli Erdem.