Trend Tahmin Yayınları | İstanbul Moda Akademisi
 
Kütüphane
 

Trend Tahmin Yayınları

İMA Trend Tahmin

 

Moda tasarımı alanında en önemli kaynaklardan sayılan trend tahmin yayınları, 18 ay sonrasının akım, renk, kalıp ve stillerini veren basılı ve elektronik formatta hazırlanan kaynaklardır.

Öğrenci, eğitmen ve sektörde çalışan tasarımcıların birçok konuda yararlandıkları Nelly Rodi ve WGSN, İMA Kütüphanesi'nde bulunan en önemli trend yayınlarıdır.

Nelly Rodi : Fransız kökenli bir yayın olan Nelly Rodi, renk, kumaş, desen, kadın hazır giyim, kadın koleksiyon, erkek, iç giyim ve ev dekorasyonu başlıkları altında yılda iki kez basılı formatta yayınlanır ve ileri sezonlar için moda öngörüsü vermeyi amaçlar. Geçmiş yıllara ait sayıları da İMA Kütüphanesi’nde incelenebilir. 

WGSN : Tasarımı etkileyen trendleri tanımlamak ve yaymak için teknolojiden yararlanan ve internet üzerinden erişilen elektronik bir kaynaktır. İMA içindeki terminallerden erişilen kaynağa ait bilgi edinmek için www.wgsn.com adresini inceleyebilirsiniz. 

Yalnızca İMA öğrencileri, kullanım isteklerini library@ima-destek.com adresine ileterek randevu ile kütüphaneden erişim sağlayabilirler.