E-Kaynaklar | İstanbul Moda Akademisi
 
Kütüphane
 

E-Kaynaklar

E-Kaynaklar

İstanbul Moda Akademisi Kütüphanesi'nin abone olduğu basılı dergilerin bir kısmına ve veritabanlarına kütüphane içinden elektronik olarak erişim sağlanabilir. Moda / tekstil alanında yayınlanmış önceki yıllara ait tezlere de tam metin olarak erişilir.

WGSN: Tasarımı etkileyen trendleri tanımlamak ve yaymak için teknolojiden yararlanan ve internet üzerinden erişilen elektronik bir kaynaktır. İMA içindeki terminallerden erişilen kaynağa ait bilgi edinmek için www.wgsn.com adresi kullanılabilir.

Fashion Practice: The Journal of Design, Creative Process the FashionModa tasarımı ve uygulamalarında son yenilikler, moda endüstrisinde sürdürülebilirlik, moda kapsamında mikro ve nano teknolojiler, malzeme, tasarım ve süreçler, moda ve parekendede son gelişmelerin değerlendirildiği derginin 2009'dan günümüze tüm sayılarına erişim sağlanır.

Fashion Theory: The Journal of Dress, Body Culture: Kültürel çalışmalar, sanat tarihi, edebiyat eleştirisi, antropoloji, moda tarihi, toplumsal cinsiyet çalışmaları ve folklorik çalışmaların moda teorisiyle harmanlandığı derginin 1997'den günümüze tüm sayılarına erişim bulunmaktadır.

Textile: The Journal of Cloth and Culture: Cinsiyet ve kimlik, kostüm, vücut ve mimari, teknoloji, tekno-tasarım ve uygulamalarının, materyal ve görsel kültür içinde ele alındığı derginin 2003 yılı itibariyle tüm sayılarına kütüphane içinden erişim sağlanır.

Material Connexion: Dünyanın en gelişmiş, yenilikçi ve sürdürülebilir malzemelerinden ve malzeme süreçlerinden oluşan “Material ConneXion Malzeme Veritabanı”, 4.000’in üzerinde üretici firma tarafından eklenmiş 7.000’i aşkın malzeme numunesi ve süreçleri hakkında bilgi vermektedir.

Textile Technology Complete: Textile Technology Complete tekstil üretimi ve işleme konularında kapsamlı bilimsel ve teknik bilgiler sağlar. Başta moda olmak üzere farklı disiplinlerdeki 3000’den fazla e-kitaba full text (tam metin) olarak erişim sağlanmaktadır.