Stratejik Ortaklıklar | İstanbul Moda Akademisi
 
Stratejik Ortaklıklar
 

Stratejik Ortaklıklar

İMA & IFFTI
İMA & IFFTI

Uluslararası Moda Okulları Birliği (International Foundation of Fashion Technology Institutes, IFFTI) üyesi olan İMA; 2019 yılı itibariyle IFFTI yönetim kurulu üyesi olarak yer almaktadır. Küresel bir "Moda ve Tekstil Enstitüleri Ağı" olan IFFTI, dünyanın dört bir yanından çeşitli kurumları temsil ederken; bilgiyi paylaşma, kültürlerarası etkileşimleri arttırma ve geliştirme dahil olmak üzere, birçok iş birliği de sağlayan imkanlar sunar.

İMA & LONDON COLLEGE OF FASHION
İMA & LONDON COLLEGE OF FASHION

2005 yılından itibaren İMA ve London College of Fashion aralarında gerçekleşen uzun vadeli iş birliği çerçevesinde; akademik danışmanlık, lisans düzeyindeki eğitimlerin İMA'da hayata geçirilmesi, özel projeler, öğrenci ve eğitim kadrosu değişimi konularında ortak çalışırlar. İMA, Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programı, University of the Arts London (UAL)/ London College of Fashion (LCF) iş birliğinde yürütülür. Üç yıllık olan program London College of Fashion'da eğitim ve diploma şansı sunar. İki yıl İMA'daki eğitimin devamında yeterli başarıyı gösteren ve İngilizce yeterlilik için IELTS 6 puana sahip olan öğrenciler diledikleri takdirde, 3. sene Londra'ya gidip, London College of Fashion'da 1 sene okuyarak lisans diplomasına sahip olabilirler.

İMA & POLIMODA
İMA & POLIMODA

Moda tasarımı ve pazarlaması konusunda uluslararası bilinirliğe sahip bir moda okulu olan Polimoda, 2007 yılından beri Sürekli Eğitim Programları kapsamında moda tasarımı, ayakkabı tasarımı, moda marka yönetimi ve portfolyo hazırlığı alanında İMA’nın işbirliği yaptığı okullardan biridir.

İMA & INSTITUT FRANÇAIS DE LA MODE
İMA & INSTITUT FRANÇAIS DE LA MODE

İMA ve IFM arasındaki işbirliği 2007 yılından beri devam etmektedir. Eğitmen değişimi, sürekli eğitim programları kapsamında açılan workshop’lar ve ortak endüstriyel projeler IFM ile gerçekleşen işbirliklerin başında gelir.

İMA & TASARIMCILAR
İMA & TASARIMCILAR

Moda, tasarım ve sanat bilinci yüksek moda tasarımcılarının yetişmesi için eğitim programları geliştiren İMA, Hüseyin Çağlayan, Bora Aksu, Özgür Masur, Arzu Kaprol, Atıl Kutoğlu, Ece Ege (DICE KAYEK), Hakan Yıldırım, Mehtap Elaidi, Özlem Süer ve Ümit Ünal gibi Türkiye’nin önemli moda tasarımcılarıyla birçok projeye ortak imza atmıştır. Moda Tasarımcıları Derneği(MTD) iş birliğinde gerçekleştirdiği ‘’Talk Mode’’ seminerleri ile sektöre kendini hazırlayan, moda tasarımı alanında kendini geliştirmek isteyen moda profesyonellerine koleksiyon oluşturma, tasarım süreçleri, markalaşma gibi pek çok konuda eğitimler sunmuştur. İMA’nın MTD ile iş birliği, İstanbul Moda Haftası, Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması, The Core İstanbul gibi Türkiye’nin önemli organizasyonlarının yanı sıra çeşitli tasarım projeleriyle devam ediyor.

İMA & STRZEMINSKI ACADEMY OF FINE ARTS LODZ
İMA & STRZEMINSKI ACADEMY OF FINE ARTS LODZ

Tekstil ve Moda Tasarım Fakültesi’nin yanı sıra Grafik Tasarım, İç Mimarlık, Görsel Sanatlar Fakülteleri’yle eğitim veren Strzemiński Academy of Fine Arts Łódź, özellikle moda tasarımı konusunda Lodz Bölgesi’nin en önemli eğitim kurumlarından olup, İMA’nın iş birliğinde olduğu okullardan biridir.