Kullanım ve Üyelik Koşulları | İstanbul Moda Akademisi
 
Kütüphane
 

Kullanım ve Üyelik Koşulları

Tekstil ve hazır giyim sektörünün ihtiyaç duyduğu her formattaki bilgiyi sahipleriyle buluşturmayı amaç edinen İMA Kütüphanesi, İMA'nın eğitmen ve öğrencileri başta olmak üzere, dışardan gelecek kullanıcılara da hizmet verir. 

İMA'nın uzun dönemli tüm öğrencileri, okul kimlik kartları ile birlikte gelip kütüphaneye kayıt yaptırabilirler. Aynı şekilde eğitmenler ve idari personel de kurum kimlik kartlarını göstererek kütüphaneyi kullanabilirler. Bu gruptaki üyeler kütüphanenin yayınlarını yerinde kullanabilecekleri gibi kurallar çerçevesinde kitap ve çoklu ortam kaynaklarını ödünç alabilirler.

Kütüphane koleksiyonu içindeki yayınlardan telif hakları doğrultusunda ücret karşılığı tarama, çoğaltma ve kopyalama hizmetleri de verilir.

Çoklu ortam kaynakları, bu amaç için ayrılmış alanlarda izlenebilir.

Dış Kullanıcılar

Kütüphane İMA dışından gelecek tüm kullanıcılara açıktır. Araştırma, inceleme ve tanıma amaçlı İMA Kütüphanesi’ni kullanmak isteyen kişiler çalışma saatleri içinde ziyaretlerini gerçekleştirebilirler. Grup ziyareti gerçekleştirmek isteyenlerin önceden randevu almaları tavsiye edilir.

Kullanım ve Üyelik Koşulları