Dijital Dönüşüm Merkezi | İstanbul Moda Akademisi
Dijital Dönüşüm Merkezi
 

Dijital Dönüşüm Merkezi

left-bg

İHKİB’de Yeni Bir Yapı: Dijital Dönüşüm Merkezi

İHKİB Dijital Dönüşüm Merkezi; İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) tarafından yürütülen «Tasarımdan Üretime: Türkiye’de Hazır Giyim Sektöründe Dijital Dönüşüm» proje kapsamında moda, tekstil, hazır giyim, üretim ve planlama alanlarında dijital dönüşümün gerekliliği esas alınarak sektöre bu dönüşümde liderlik etmek, deneyim, gelişim ve katma değer sağlamak amacıyla İstanbul Moda Akademisi ile birlikte eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermek üzere kurulmuştur.Dijital Dönüşüm Merkezi ile İHKİB üyesi işletmelerin dijital dönüşüme geçişte olgunluk analizlerinin gerçekleştirilmesi, çözüm ortakları ile danışmanlık hizmetlerinin sağlanması ve dönüşüm çalışmalarının sonuçlarının işletme özelinde takibi hedeflenmektedir. Dijital dönüşüm ile ilgili uygulama örneklerinin diğer sektörler bazında da incelenerek, sürekli olarak gelişen ve değişen bu ekosistemlerin sektörel olarak takip edilmesi ve bu teknolojilerin KOBİ'lere uyarlanmasında rehberlik edilmesi amaçlanmaktadır. İHKİB Dijital Dönüşüm Merkezi, toplamda 1.250 m² alan üzerinde kurulu olup, Yenibosna’da faaliyet göstermektedir.

 
 

İHKİB Dijital Dönüşüm Merkezi’nde yer alan fotoğraf stüdyosu ile hazır giyim sektöründe moda tasarım, üretim ve planlama çalışmalarında dijital dönüşüme geçiş kapsamında sektöre deneyim, gelişim ve katma değer sunulması hedeflenmektedir. 

Fotoğraf stüdyosunda yer alan StyleShoots canlı (live), StyleShoots yatay (horizontal) ve Sonsuz Fon imkanları ile sektöre farklı çekim alanları sunulmakta, fotoğraf stüdyosunda yer alan hayalet mankenler ile çekim tekniklerinin çeşitlendirilerek farklı platformlarda uygun bir şekilde sunulması sağlanmaktadır.

right-bgDijital Dönüşüm Merkezi fotoğraf stüdyosu alanında yürütülen çalışmalar İHKİB bünyesinde yer alan ve proje paydaşı olarak projede yer alan İstanbul Moda Akademisi tarafından koordine edilmektedir. Bu kapsamda, fotoğraf stüdyosu alanında yürütülecek çalışmalar ile ilgili İstanbul Moda Akademisi ile iletişime geçilebilmektedir

right-bg
right-bg

Fotoğraf Stüdyosu’nun olanakları hakkında daha detaylı bilgi alabileceğiniz sunumu indirmek için tıklayınız download