Eğitim Ortamı | İstanbul Moda Akademisi
Eğitim Ortamı
 

Eğitim Ortamı

İMA, İstanbul’da modanın kalbinin attığı Nişantaşı’nda, son teknolojiyle yenilenmiş, tarihi Sadrazam Sait Paşa Konağı’nda hizmet verir. İMA’da öğrenciler; sektörün ileri gelenleri, ünlü tasarımcılar ve büyük firmalarla bir araya gelip projeler geliştirme, yeteneklerini keşfederken, sektöre dair geniş bir çevre edinme ve stajla birlikte kendilerine iş fırsatları yaratabilme ayrıcalığına sahiptirler.

Son teknoloji ile desteklenmiş dinamik eğitim ortamı ve uygulama alanları 
İMA’da eğitimler, SMART eğitim teknolojisi ile donatılmış tasarım stüdyoları ve sınıfların yanısıra, Fotoğraf Stüdyosu, CAD-CAM Stüdyosu, PC ve MAC Stüdyoları ve Dikiş, Kalıp ve Dijital Baskı Atölyelerinden oluşan uygulama alanlarında; öğrencilerin gelişimini destekleyen teknolojik bir öğrenim deneyimi sunar. Kalıp ve Dikiş atölyeleri her öğrencinin birebir uygulamalarını rahatlıkla yapabilmeleri için öğrenci sayılarına göre düzenlenmiştir. Prova mankenleri, tam otomatik düz dikiş makinaları, overlok makinaları, geniş ve dar paskaralı kazanlı ütüler, kalıp ve kesim masaları ile donanımlandırılmıştır. Öğrenciler ders saatleri dışında, serbest çalışma saatlerinde de atölyeleri kullanabilirler.

Kalıp & Tasarım Atölyeleri

Her bir tasarım atölyesi 30 kişi oturma kapasitelidir ve laptop, tepegöz, projeksiyon, projeksiyon perdesi, TV ve DVD'nin yer aldığı teknik bir donanıma sahiptir. 

Dikiş Atölyesi
IT Sınıfları

IT sınıfı son teknoloji ürünler ile donatılarak her öğrencinin kolaylıkla uygulama yapabileceği şekilde düzenlenmiştir. Moda endüstrisinde yoğun olarak kullanılan Adobe uygulamaları son sürümü ile her bilgisayarda mevcuttur. Öğrenciler Adobe Photoshop uygulaması ile prezentasyonlar hazırlayabilir, grafik ve baskı çalışmaları yapabilir, adobe illustrator uygulaması ile de grafik uygulamaların yanısıra, Teknik çizim ve artistic figürler oluşturabilirler. Adobe Bridge uygulaması ise iki adobe programı arasında geçiş ve ön izleme oluşturarak kullanım kolaylığı sağlar.

Sınıflar

Sınıflar 50 kişi oturma kapasiteli ve projeksiyon, projeksiyon perdesi, beyaz tahta, bilgisayar ve TV'nin bulunduğu teknik donanıma sahiptir. 

Konferans Salonu

150 kişilik oturma kapasitesi bulunan Konferans Salonu içerisinde projeksiyon, projeksiyon perdesi, 2 adet televizyon, 1 adet büyük mobile TV, DVD player ve kürsü yer alır.