Kütüphane | İstanbul Moda Akademisi
Kütüphane
 

Kütüphane

İma Kütüphane

İma Kütüphane

İMA Kütüphanesi, 11.000 yayını aşan koleksiyonu ile Türkiye’nin en kapsamlı ilk moda kütüphanesidir. Moda alanında nicelik ve nitelik olarak önemli bir eksiği tamamlamak üzere 2008 yılında kuruldu.

İMA eğitim felsefesinde, öğrencilerin kişisel araştırma ve öğrenme metotlarını etkin kullanımı hedeflenir. Bu doğrultuda İMA kütüphanesi, tekstil ve moda endüstrisinin ihtiyaç duyduğu; moda ve moda tasarımcıları, moda tarihi, kalıp, dikiş, moda yönetimi ve pazarlaması, moda fotoğrafçılığı, çizim ve tasarım, portfolyo teknikleri, sanat, sanat tarihi, yönetim bilimleri, kültür ve kültürel çalışmalar gibi alanlara dokunan kapsamlı kaynakları bünyesinde bulundurur.

Moda profesyonellerinin ve sektörün kullanımına açık olan kütüphanede, 6514 kitap, 3570 e-kitap, 56 süreli yayın, 20 e-dergi, 624 çoklu ortam materyali, 8 adet trend tahmin yayını ayrıca elektronik veritabanlarını kapsayan koleksiyona sahip olan kütüphanede yayınlar, Dewey Ondalık Sınıflandırma sistemine göre konusal olarak düzenlendi.

Moda endüstrisinin güncel yayınları ve yeni eklenen yayınlar ile İMA kütüphanesinin koleksiyonu her geçen gün zenginleşmektedir.

Kütüphane ile ilgili soru ve önerileriniz için: [email protected]