E-Kitap & E-Yayın | İstanbul Moda Akademisi

E-Kitap & E-Yayın

Açık erişim platformlarında e-kitaplar ve çok çeşitli dijitalleştirilmiş kaynaklar ile eğitim desteği alabileceğiniz kurslara erişim sağlayabilirsiniz.

 

OpenBook Publisher

Web site aracılığıyla okunabilen, indirilebilen, yeniden kullanılabilen veya herhangi bir yere yerleştirilebilen PDF, HTML ve XML biçimlerinde her yayının ücretsiz online sürümleri yayınlanmaktadır.

Open Culture

Open Culture, dünya çapında yaşam boyu öğrenme için özellikle sosyal bilimlerde bir çok içerik barındıran eğitim sitelerinden biridir. Videolar, e-kitaplar, ücretsiz kurslar sunmaktadır.

Open Research Library

Open Research Library, 20.000'den fazla Açık Erişim kitaplarına ücretsiz ve sınırsız kullanım sunmaktadır.

University of Michigan Press: Open Access Ebooks

University of Michigan Press, beşeri bilimler ve sosyal bilimlerdeki kitapların ve dijital projelerin önde gelen bir yayıncısı ve dağıtıcısıdır. Yayıncı, kitapların çoğunu elektronik ortamda kullanıma sunmakta ve kendi yayın platformu Fulcrum aracılığıyla kütüphanelere doğrudan erişim sağlamaktadır.

Europeana

Avrupa'nın müze, kütüphane, arşiv ve görsel-işitsel koleksiyonlarında bulunan 58 milyondan fazla dijital kaynağa erişim sağlamaktadır.

The New York Public Library Digital Collections

ABD’de en zengin online koleksiyona sahip kütüphanelerden biri olan New York Halk Kütüphanesi, web sitesinden e-kitap, süreli yayın, resim, video gibi farklı türde 800 bine yakın belgeye sınırsız ve ücretsiz olarak erişim sunmaktadır.

Project Gutenberg

45.000’den fazla e-kitabı yasal şekilde herkesin erişimine sunmak için başlamış gönüllü bir oluşumdur. Kayıt olmadan ya da herhangi bir ücret ödemeden kitaplara HTML, ePub ve Kindle gibi birçok formatta erişilebilmektedir.

Library 2 go

Library2go hem dijital arşivi hem de kullanışlı mobil uygulaması Libby ile ön plana çıkıyor. Daha çok roman, şiir, popüler kültür yayınlarını barındıran sitede ödünç kitap sistemiyle indirme yapılabilmektedir.

Center for Turkish Cinema Studies

Bilim ve Sanat Vakfı'nın yayınladığı ve Türk sineması hakkındaki bilgi birikimini sağlayan, güncel trendleri takip eden, belirli kriterler ile sinemayı temsil eden çevrimiçi bir platformdur.  Sinema ile ilgili kişi, film, kitap, dergi, röportaj ve tezlerin sistematik kayıtlarını birleştirir, bir araya getirir, görsel ve işitsel belgeleri arşivler.

Gallica-France National Library

El yazmaları, haritalar ve planlar, baskılar, fotoğraflar, posterler, nadir kitap arşivinden alınan belgelerle oluşturulmuş dijital bir arşiv.