NEW GEN SHOW 2014 | İstanbul Moda Akademisi
 

New Gen

 

NEW GEN SHOW 2014

İstanbul Moda Akademisi mezunlarına sağladığı önemli fırsatlardan biri olarak; bu sene iki defile ile Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul takviminde yer aldı. Koza Genç Moda Tasarımcıları ile Detay Deri Ürünleri Tasarım yarışmaları finalistlerinden 3 genç moda tasarımcısı, kazandıkları Moda Tasarımı ve Yönetimi Diploma eğitiminin ardından hazırladıkları ilk koleksiyonlarını Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’da sundular. İkinci defile ise; İstanbul Moda Akademisi’nden mezun 9 Genç Moda Tasarımcısı tarafından gerçekleşti.

NEW GEN I

İstanbul Moda Akademisi’nin Moda Tasarımı ve Yönetimi diploma eğitimi mezunları, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında gerçekleşen ‘NEW GEN I’ isimli defile ile mezuniyet koleksiyonlarını moda profesyonelleri ile buluşturdular. Aralarında Detay Deri Ürünleri Tasarım Yarışması ile 2013 Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması finalistlerinin de yer aldığı tasarımcılar, sene boyunca aldıkları lisansüstü eğitimin ardından her tasarımcının 10'ar parçadan oluşan koleksiyonlarını sunduğu 30 look'un gösterildiği karma defile ile markalarını bir adım daha ileri taşıdılar.

15 Ekim tarihinde, saat 15.30’da gerçekleşen Mini Runway Show’da tasarımlarını sergileyen genç moda tasarımcılar/mezunlar; Ayşegül Bozkurt, Elif Yavuz, Gözde Nadire Bıçaklı.

NEW GEN II

İstanbul Moda Akademisi, öğrencilerine moda dünyasının önemli isimleri ve Türkiye’nin önde gelen tasarımcılarıyla iç içe yürüttükleri pek çok projesii ile değerli deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Moda Tasarımcıları Derneği Başkan Yardımcısı Gamze Saraçoğlu’nun yanı sıra IMG Doğuş Moda Direktörü Banu Bölen ile Maid in Love markasının yaratıcısı ve moda tasarımcısı Hande Çokrak; London College of Fashion Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programı Lideri ile Spor Giyim Lisans Programı Direktörü Claudine Rousseau ve Moda Fotoğrafçısı Aslı Girgin’den oluşan jürinin seçtiği 9 genç İstanbul Moda Akademisi Moda Tasarımı Programı mezunları, ‘NEW GEN II – RUNWAY’ ile Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul etkinliğinde mezuniyetlerini ilk koleksiyonlarını sundular. 9 Genç moda tasarımcısı ilk koleksiyonlarını sunmanın heyecanını yaşadıkları defilede 4'er look’tan oluşan koleksiyonları ile yerlerini aldılar.

16 Ekim 2014 tarihinde, saat 14.00’de gerçekleşen Runway Show’da tasarımlarını sergileyen olan mezunlar; Aslı Olcar, Ayla Uyar, Bihter Tırpan, Ecem Parıltı, Emrah Öztürk, İrem Barkan, Müşerref Sarıözkan, Pelin Ilıkan, Selen Akyüz.