Lisansa Hazırlık: Tasarım Teknikleri | İstanbul Moda Akademisi
Eğitimler
 

Lisansa Hazırlık: Tasarım Teknikleri


İstanbul Moda Akademisi Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programının ön hazırlık programı olarak planlanmıştır. Eğitimi uygun kriterlerde başarıyla tamamlayan öğrenciler Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programına geçiş hakkı kazanmaktadır.

Süre:
2 ay 192 saat

Başlangıç Tarihi:
6 Eylül 2021

Gün ve Saat:
Hafta içi her gün, 9:30-16:30

Program Dili:
Türkçe

Moda endüstrisinde başarılı olmak için gereken nitelikleri ve becerileri daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir. Tasarım alanında alacağınız gelecekteki eğitim süreciniz için, yeteneklerinizi doğru keşfetmenizi, alan eğitimlerini önceden tanımıza destek olur. Moda tasarımı prensipleri, fikir geliştirme süreçleri, tasarım uygulamaları üzerine bir deneyim yaşamanız hedeflenir.

Programda; temel tasarım prensipleri üzerine düşünce biçimlerinin geliştirilmesi, sanat ve tasarım alanında temel ilke ve evrensel değerlerin kavranması ve uygulanması, öğrencilerin tasarım dili ve yapısına uygun olarak çalışmalarını doğru bir şekilde ifade edebilmesi hedeflenir. Tasarım süreçlerinin ayrıntıları anlatılır ve sketchbook yöntemi kullanılarak katılımcıların kendilerini özgün bir şekilde ifade edebilecekleri 2 boyutlu mini bir koleksiyon hazırlanır.
 

Moda endüstrisinde yer almak isteyen geleceğin tasarımcı adayları ve moda okulları mezunları.

Geleceğin Moda Tasarımcıları olmaya aday kişiler olarak kariyer planlarınıza yön verebileceksiniz.

Moda endüstrisinde yer almak isteyen geleceğin tasarımcı adayları, üniversitelerin moda ve tasarım bölümü mezunları ile moda okulları mezunları programa başvuru yapabilirler. 

PROGRAM İÇERİĞİ

Temel tasarım prensipleri üzerine düşünce biçimleri geliştirilerek tasarım ilkelerinin süreçleri işlenir.

Modül 2: Temel Sanat ve Çizim Becerileri

Sanat ve tasarım alanında temel ilke ve evrensel değerleri kavrayabilme ve uygulayabilme hedeflenmektedir.

Modül 3: Mini Koleksiyon Oluşturma

Tasarım dili ve yapısına uygun olarak, öğrencilerin bu alanda kendi çalışmalarını doğru bir şekilde ifade edebilmesi hedeflenir. Tasarım süreçlerinin ayrıntıları anlatılır ve sketchbook yöntemi kullanılarak katılımcıların kendilerini özgün bir şekilde ifade edebilecekleri 2 boyutlu mini bir koleksiyon hazırlanır.

 

İMA Eğitimlerine Başvurmak için Formumuzu Doldurun...