Lisansa Hazırlık: Tasarım Teknikleri | İstanbul Moda Akademisi
Eğitimler
 

Lisansa Hazırlık: Tasarım Teknikleri

İstanbul Moda Akademisi Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programının ön hazırlık programı olarak planlanmıştır. Eğitimi uygun kriterlerde başarıyla tamamlayan öğrenciler Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programına geçiş hakkı kazanmaktadır.

Süre:
2 Ay (192 Saat)

Başlangıç Tarihi:
19 Ağustos 2024 

Gün ve Saat:
Hafta içi her gün

09:30-16:30

Program Dili:
Türkçe

Detaylı bilgi için:
Melek Çalışmaz
Sektörel İlişkiler ve Satış Sorumlusu
0212 2194141 (1215)
[email protected]

Lisansa Hazırlık: Tasarım Teknikleri Eğitimi Nedir?

İMA Lisansa Hazırlık: Tasarım Teknikleri Programı, tasarım alanlarındaki lisans eğitimlerinizi başarıyla tamamlamak için gerekli olan becerileri kazandıracak bir ön hazırlık programıdır.

İstanbul Moda Akademisi Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programının ön hazırlık programı olarak planlanmıştır. Eğitimi uygun kriterlerde başarıyla tamamlayan öğrenciler Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programına geçiş hakkı kazanmaktadır.

Lisansa Hazırlık: Tasarım Teknikleri Programının Amacı

Moda endüstrisinde başarılı olmak için gereken nitelikleri ve becerileri daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir. Tasarım alanında alacağınız gelecekteki eğitim süreciniz için, yeteneklerinizi doğru keşfetmenizi, alan eğitimlerini önceden tanımıza destek olur. Moda tasarımı prensipleri, fikir geliştirme süreçleri, tasarım uygulamaları üzerine bir deneyim yaşamanız hedeflenir.

İstanbul Moda Akademisi'nde Lisansüstü Eğitim Almak Neler Kazandırır?

 • Koleksiyon Oluşturma Teknikleri
 • Moda tasarımın süreçlerine hakim olma
 • Kolaj ve kompozisyon tekniklerinin uygulanması
 • Renk uyumu ve kumaş seçiminin koleksiyon oluşumundaki önemi
 • Tasarımsal düşüncenin gelişimi
 • Deneysel çalışma ve özgün fikir üretimi
 • Temel Tasarım odaklı düşünme ve araştırma yapısı
 • Farklı doku ve malzemeler ile tasarım süreçleri
 • Renk teorisi ve uygulamaları
 • Layout oluşturma ve farklı sayfa yapılarına uygun çalışmalar
 • Farklı doku ve malzemeler ile tasarım süreçleri

Programda; temel tasarım prensipleri üzerine düşünce biçimlerinin geliştirilmesi, sanat ve tasarım alanında temel ilke ve evrensel değerlerin kavranması ve uygulanması, öğrencilerin tasarım dili ve yapısına uygun olarak çalışmalarını doğru bir şekilde ifade edebilmesi hedeflenir. Tasarım süreçlerinin ayrıntıları anlatılır ve sketchbook yöntemi kullanılarak katılımcıların kendilerini özgün bir şekilde ifade edebilecekleri 2 boyutlu mini bir koleksiyon hazırlanır.

Moda endüstrisinde yer almak isteyen geleceğin tasarımcı adayları ve moda okulları mezunları.

Moda endüstrisinde yer almak isteyen geleceğin tasarımcı adayları, üniversitelerin moda ve tasarım bölümü mezunları ile moda okulları mezunları programa başvuru yapabilirler. 

PROGRAM İÇERİĞİ

Temel tasarım prensipleri üzerine düşünce biçimleri geliştirilerek tasarım ilkelerinin süreçleri işlenir. Farklı araştırma biçimleri ile ilham kaynağı olan konunun derinlerine inilir ve tasarım süreçlerindeki önemi anlatılır. Bu modülün hedefi katılımcılara araştırmanın moda endüstrisindeki yerini ve önemini göstermek ve en efektif şekilde uygulanmasını sağlamaktır.

Modül 2: Temel Sanat ve Çizim Becerileri

Sanat ve Tasarım  alanında temel ilke ve  evrensel değerleri  kavrayabilme ve  uygulayabilme hedeflenmektedir. Temel sanat eğitimi, yaratıcılığın ön planda tutulduğu, eleştirel düşünmenin geliştirildiği, her öğrencinin kişisel gelişimi ve eğilimleri paralelinde yönlendirilmeye çalışıldığı, güvenilir bir eğitim çeşididir.

Modül 3: Mini Koleksiyon Oluşturma

Tasarım dili ve yapısına uygun olarak, öğrencilerinin bu alanda kendi çalışmalarını doğru bir şekilde ifade edebilmesi hedeflenir. Tasarım süreçlerinin ayrıntıları anlatılır ve sketchbook yöntemi kullanılarak katılımcıların kendilerini özgün bir şekilde ifade edebilecekleri 2 boyutlu mini bir koleksiyon hazırlanır.

 

İMA Eğitimlerine Başvurmak için Formumuzu Doldurun...