Satış Odaklı Görsel Sunum Yöntemleri | İstanbul Moda Akademisi
Eğitimler
 

Satış Odaklı Görsel Sunum Yöntemleri

Süre: 6 Saat (3 saat x 2 gün)

Katılım Ücreti: 300 TL

*İTKİB üyelerine %50 indirim uygulanır.

Eğitim Tarihleri:

14 Mayıs Pazartesi 18:30-21:30

16 Mayıs Çarşamba 18:30-21:30

Yer: İstanbul Moda Akademisi / Nişantaşı

Perakende sektöründe marka olabilmenin en önemli kriterlerinden biri görsel standartlara sahip olmaktır.

Dünyada kabul görmüş görsel teknikleri doğru zamanda ve doğru yerde kullanmak, markanın imajını ve satışlarını önemli derecede etkilemektedir.

Mağazacılıkta doğru satın almanın ise, başarılı bir görsel uygulamada çok önemli bir rolü vardır.

Bu eğitim, katılımcıların görsel mağazacılık alanında bilgi ve donanımlarını arttırmanın yanı sıra, bu alanda vizyon sahibi olmalarını sağlamak ve sektöre ticari stratejileri görsel algıyla yönetecek mağaza tasarımcıları yetiştirmek için hazırlanmıştır.

İçerik:

• Görsel Düzenleme Nedir Ve Neyi Hedefler?

• Maksimum Görsel Etki Ve Ürün Satışı İçin VM ve ISC ‘nin Önemi

• Doğru Merchandising ‘in Görsel Düzenleme Üzerindeki Etkisi

• M2 Verimliliğinde Planlamanın Önemi Ve Satışa Katkısı

• Mağaza Yerleşiminde Sergileme Üniteleri Ve Kapasite Hesaplama

• En Çok Satan ve Özel Ürünlerin Sergileme Yöntemleri

• Uygulama

Gerekli Malzemeler:

· Not Defteri ve Kalem

· Renkli Gazlı Kalemler

· Makas

PROGRAM İÇERİĞİ

Eğitmen: Figen Yılmaz Akkan; 1998 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nü bitirmiştir. Perakendecilik ve görsel mağazacılık alanında 20 yıllık deneyimi olan Akkan, çeşitli ulusal ve uluslararası tekstil firmalarında görsel tasarım uzmanlığı, görsel düzenleme koordinatörlüğü, ülkeler görsel düzenleme müdürlüğü pozisyonlarında görev almıştır.

Yurt içinde ve yurt dışında perakendecilik ve görsel mağazacılık alanında birçok workshop ve fuarlara katılmıştır.

Aynı zamanda 5 yıldır takı tasarım ve kuyumculuk sanatı ile de ilgilenmektedir. Tasarımlarını kendi ismini taşıyan web sayfasında, tasarımla ilgili festival ve fuarlara katılarak sergilemektedir.

Akkan, iş yaşamına görsel mağazacılık konusunda freelance danışmanlık ve eğitimci olarak devam etmektedir.

Egitmen: Figen Yılmaz

1998 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesi Resim / Grafik bölümünü bitirmiştir. Tasarım okumanın kazandırdığı hayal gücünü yaratıcılıkla birleştirip, planlama ve uygulama konusundaki pratikliğini de deneyimlerine yansıtarak ,görsel mağazacılık kariyerinde çok hızlı yol kat etmiştir. Vitrin ve Görsel Mağazacılık alanında 27 yıllık deneyimi olan Yılmaz, Polo Garage, Yargıcı, Roman, Abbate, Adidas gibi sektörün önemli firmalarında Görsel Tasarım Uzmanlığı, Görsel Düzenleme Koordinatörlüğü, Zone Ülkeler Görsel Düzenleme Müdürlüğü pozisyonlarında görev almıştır. Son çalıştığı adidas Türkiye firmasında, Adidas Global’in belirlediği VM ile ilgili birçok projenin Türkiye’de gerçekleşmesini sağlamış ve bu başarıları karşılığında çalıştığı birime ödüller kazandırmıştır. Yurt içinde ve yurt dışında perakendecilik, görsel mağazacılık ve Train The Trainer gibi birçok workshoplara, eğitimlere ve fuarlara katılmıştır. Halen İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü 3. Sınıf öğrencisi olan Yılmaz, freelance danışmanlık yapmakta ve farklı kurumlarda VM ile eğitimler vermeye  devam etmektedir. Aynı zamanda 12 yıldır takı tasarımı yapan Yılmaz, tasarımlarını kendine ait olan “La vien mom Jewelry “ markası ile takı severlerle buluşturmaktadır.

 

İMA Eğitimlerine Başvurmak için Formumuzu Doldurun...