Profesyonel Satış Teknikleri ve Satışlarınızı Arttırmanın Püf Noktaları | İstanbul Moda Akademisi
Eğitimler
 

Profesyonel Satış Teknikleri ve Satışlarınızı Arttırmanın Püf Noktaları

Süre: 6 Saat(6 saat x 1 gün)

Katılım Ücreti: 300 TL

Gün ve Saat: Cuma 10.00 – 17.00

Başlangıç Tarihi: 12 Nisan 2019

Eğitim Tarihleri: 

12 Nisan 2019

Eğitim Yeri: 

İMA / İstanbul Moda Akademisi

EĞİTİMİN AMACI

 

“BİR ÖMÜR BOYU” BERABERLİK

İnsanlar arası ilişkilerde olduğu gibi, Müşterilerle İşletmeler arasındaki ilişkilerde de “Sevgi” ve “Sadakât”i yerleştirmek zaman ve özellikle de çaba ister. 

İnsanların neden satın aldıklarını ve neden satın almadıklarını anlamak başlı başına bir bilim dalıdır. Katılımcıların tüm satış sürecini iyi yönetmesini sağlamak, İkna bilimi, müşteri bulma, müşteriyi yönlendirme, yönetme, satışı kapatma, gelen mazeretleri karşılayarak profesyonel satış teknikleri ve stratejileri ile süreci satışa çevirmeleri konularında bilgileri arttırmak ve eğitim esnasında birebir canlandırmalar ile tüm sorulara çözüm sunmaktır.

Bu programın amacı, satış profesyonellerinin maksimum verim elde edebilmeleri için yukarıda belirtilen bilgi ve becerilerle donatmaktır. 

 

EĞİTİMİN İÇERİĞİ

 • Satışın Check’up’ı
 • Yeni dönemde satışın yeni yol haritaları ve şifreleri.
 • Müşterisinin ne istediğini tam anlayan satışçılar olmak.
 • Düzenli iş adamı-iş kadını satışçının enerji planı
 • Potansiyel müşteri yaratmak ama nasıl?
 • Telefonda ve Yüz yüze satış’ın Çağdaş ve Profesyonel Stratejileri 
 • Az ve Güzel Konuşmak çok güzel dinlemek.
 • Doğru soruları sorun ve satışı bitirin.
 • Müşteri hayır dediği zaman ne yaparsınız?
 • Satmak zorunda olduğunuz bir ürünü, hizmeti alması için müşterinizi nasıl ikna edersiniz?
 • Satışçıyı ve şirketini farklı yapan 3 anahtar.
 • Rekabette öne geçmek: ’’FARK ATMAK’’ nasıl olur?
 • Hunter-Farmer satışçı olma becerileri.

PROGRAM İÇERİĞİ

Egitmen: Ercan Telci

Ercan Telci, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nde okudu. Yıldız Teknik Üniversitesi ‘’Liderlik Pazarlama ve Etkin Yöneticilik’’ eğitim programını ve Kanada’da kurulmuş olan Uluslararası dünyanın en iyi koçluk okulu Erickson Coaching International programını tamamladı.

Milli eğitim bakanlığı onaylı Platform Akademi ‘’Eğiticinin Eğitimi’’ programını ve İstanbul Üniversitesi uzaktan eğitim Stratejik Pazarlama Satış yönetimi sertifika programlarını tamamladı.

Hollanda ve Belçika’da bulunan Evolution Coaching ve Kenneth Blanchard Talent Management and Self Leadership Training Türkiye Merkezi’nde koçluk programı aldı.

Satış Aşk’tır kitabının yazarı Özkan Kaymak’tan satış koçluğu eğitimi aldı ve birlikte 2,5 yıl çalışıp satış eğitimleri verdi. 

Arka, arkaya 3 yıl ve son olarak 2017 Ekim ayında Gelişim Üniversitesinde gerçekleşen ‘’SATIŞ ZİRVESİ Kongresi”nde ve Üniversite ve Gelişim Liderler Kulübü öğrencileri tarafından yapılan ankette, “Yılın En Başarılı Satış Eğitmeni” seçildi.

Gençlere yönelik aylık eğitim ve yaşam dergisi Kolej’de makaleleri yayınlanmıştır.

1998 Yılında kurduğu kendi şirketi Home Life Evsel Pazarlama dayanıklı tüketim malları ile Amerika’nın temizlik ve sağlık sistemleri dev firması Filter Queen, İtalyan devi Polti ve Saxel, Alman firması Karcher A.Ş, Senur Elektirik Motorları Ticaret A.Ş, Bisen A.Ş enerji sektöründe kurumsal bayilikler yaptı.

Mayıs 2019’da Ceres yayın evinden ‘’SATIŞ BİLGESİ’’adlı satış pazarlama kitabını çıkardı. 

İş ve satış hayatına Otomotiv Sanayi sektöründe 1982’de başladı. 

Turizm sektöründe Cevahirler Holding A.Ş., Riva Turizm A.Ş. ve Aksoylar Holding A.Ş. de Satış, Pazarlama, Ön Büro, Night Manager departmanlarında uzun yıllar başarılı görevler aldı. Sabancı Group’ta Mehmet Sabancı’nın özel şirketi Demo Group’ta 4 yıl Satış Yöneticisi olarak görev aldı. Dünya pazarlama Holding’de saha satış müdürü ve kurumsal bayii olarak uzun yıllar çalıştı.

Tekstil sektöründe Free Shop Genç Giyim Tekstil markasını kurup uzun bir süre yöneticiliğini yaptı.  

2015’den bu yana sektörde 30 yıl deneyime ve kurumsal referanslara sahip Arslan Elektronik Taahhüt ve Turizm Mühendislik Aydınlatma inşaat A.Ş’nin Türkiye Satış Direktörlüğü’nü yapmaktadır.

 

İMA Eğitimlerine Başvurmak için Formumuzu Doldurun...