Müşteri Odaklı Koleksiyonun Doğru Yönetimi ve Sunum Teknikleri | İstanbul Moda Akademisi
Eğitimler
 

Müşteri Odaklı Koleksiyonun Doğru Yönetimi ve Sunum Teknikleri

Süre: 6 saat

Katılım Ücreti: 300 TL

Gün ve Saat: Cuma 10:00 – 17:00

Eğitim Tarihleri: 03 Mart 2017

Eğitim Yeri: İHKİB / Dış Ticaret Merkezi

*İTKİB üyelerine %50 indirim uygulanır.

Online başvuru için tıklayınız.

Doğru koleksiyonun oluşturulmasında en önemli ilk aşama, doğru temaların  ve doğru renk paletinin seçimidir. Doğru koleksiyon oluşturma stratejileri anlatılacaktır.

Trend takibi yaparken önerdiğimiz kaynaklar nelerdir ?Bu konuyu ve asıl trendleri oluşturan kriterleri derinlemesine inceleyeceğiz. Pantone, Premiere Vision, Pitti Uomo, Milano, New York, Paris Moda Haftaları, dergiler, internet siteleri detaylı anlatılacaktır.

Müşteri odaklı olduğuğumuz için uluslararası pazarda müşterilerin genel tarzları ve neye önem verdikleri incelenecektir.  Doğru ve stratejik  koleksiyon yönetiminin nasıl gerçekleşeceği  ve etkili sunum teknikleri detaylı anlatılacaktır.

İçerik:

  • Müşteri gözüyle başarılı sunum için etkili hazırlık aşaması için gerekli ideal süre nedir ?
  • Broşür, mood board, katalog, fotoraf çekimi ile sunum nasıl desteklenir ve zengin kılınır?
  • Müşteriye koleksiyon sunumu yapılırken stratejiler nelerdir?
  • Development Merchandiser görevi ve sorumlulukları nelerdir? İş planları nelerdir?
  • Production Merchandiser görevi ve sorumlulukları nelerdir? İş planları nelerdir?
  • Fabric tecnologist ve Garment tecnologist; detaylı görev tanımı ve iş planları nelerdir?
  • Uluslararası pazarda genel numune isimleri, çeşitliliği, özellikleri nelerdir?

PROGRAM İÇERİĞİ

Egitmen: Sedef Töre

Sedef Töre; lisansını İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi Tekstil Mühendisliği dalında 1991-1995 arasında tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesinde İşletme Master programını 1997 yılında tamamladı. Karaca Triko firmasında 3 yıl, Lİ & FUNG Sourcing Ofisinde 7 yıl Esprit için, NEXT Sourcing Ofisinde 3 yıl, ardından NEW LOOK Sourcing Ofisinde 2 yıl, UĞUR KONFEKSİYON firmasında 4 yıl İngiltere, Fransa, Almanya, İspanya müşterileri ile çalıştı. Liaison ofislerde Senior Merchandiser ve Pazarlama Yöneticisi olarak hem teknik konularda hem de satış, pazarlama konularında ön planda hizmet vermiştir. Ayrıca moda, renk, tasarım, yenilik adına çizim yeteneği sayesinde tasarımcılar için özel kapsül koleksiyonlar hazırlamış, sunmuş ve pazarladı. Alınan siparişlerin bütün prosedür ve yükleme detayları ile ilgilendi. Hedef bütçeler doğrultusunda ekibini motive etmiş ve daha başarılı bir servis için ekibini eğitti. Fuarlara hazırlık ve fuarlara katılma, sunum hazırlama, koleksiyon, kumaş, renk, tema, moodboard hazırlama konularında müşterinin sezonsal talepleri konusunda tekstil firmalarına danışmanlık veriyor. İstanbul Moda Akademisi'nde müşteri temsilciliği, örme ve dokuma teknolojisi, triko üretimi, tekstilde kalite kontrol ve planlama, sourcing, koleksiyon hazırlama ve planlama alanında eğitimler veriyor.

 

İMA Eğitimlerine Başvurmak için Formumuzu Doldurun...