Müşteri İlişkileri Yönetimi Ve Müşteri Analizi | İstanbul Moda Akademisi
Eğitimler
 

Müşteri İlişkileri Yönetimi Ve Müşteri Analizi

Süre: 6 Saat (6 saat x 1 gün)

Katılım Ücreti: 300 TL

*İTKİB üyelerine %50 indirim uygulanır.

Eğitim Tarihi:

01 Haziran Cuma 10.00-17.00

EĞİTİMİN İÇERİĞİ

· Müşteri Memnuniyetinde iletişimin gücü

· Müşteri ilişkisinde yüz yüze görüşmenin önemi

· Müşteri gözüyle "Yenilikçi" ve "Geleneksel " imalatçının ilk bakışta yorumlanması

· Müşteri memnuniyetinin altın kuralı "Sürdürülebilir Kalite" kısaca "Sözünüzde durabilmek büyülü sırrın kendisidir"

· Müşteri ziyaret sırasında dikkat edilecek noktalar

· Alman, İngiliz, Fransız, Amerika, Avrupa ülkelerinin ticaret anlayışındaki farklılıklar

· Mümessilliklerin amaçları

· Global pazarda örneklerle ihracat mümessillikleri (Li& Fung, Cherryfield gibi) ve Next, George, Marks&Spencer, H&M, New Look gibi bizzat markalara hizmet veren Liason ofisler nasıl çalışır?

· İhracatta Buyer, Merchandiser, Fabric Tecnologist, Garment Tecnologist kimdir? Nasıl bilgilendirme yapılır ve görev tanımı nedir?

· Müşteri temsilcileri, müşteri talebine uygun nasıl çalışmalıdır?

· Müşterinin ihtiyaçlarının analizi; Tasarıma duyulan açlık, Fiyat Çelişkisi, Fiyat esnekliği, Fast Fashion, Rekabet, Globalleşme.

· Tekstilin özü değişim ve yenilik

· Tekstilde zaman kayıplarının engellenmesinde "İkna Mühendisliği" başroldedir.

· Müşteriye ulaşma yöntemleri

· Doğru kolleksiyonun hazırlanması, pazarlanması

· Şirketinin sosyal medyaya vermesi gereken önem ve broşür, mood board, Web sitesinde yer alması gereken önemli konular

PROGRAM İÇERİĞİ

EĞİTMEN

Sedef Töre, İstanbul Teknik Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Sedef Töre, uzun yıllar büyüm alım şirketlerin liason ofislerinde yöneticilik yaptı. Satış Pazarşama alanında uzun yıllar hizmet verek Töre, moda, renk, tasarım bilgileri ile çizim yeteneği sayesinde tasarımcılar için özel

kapsül koleksiyonlar hazırladı, sundu, pazarladı ve alınan siparişlerin bütün prosedür ve yükleme detayları ile ilgilendi. Fuarlara hazırlık, fuarlara katılmak, sunum hazırlamak, koleksiyon, renk, tema, mood board hazırlama ile müşterinin sezon talepleri konularında tekstil firmalarına danışmanlık veriyor. İstanbul Moda Akademisi’nde müşteri temsilciliği, triko üretimi, tekstilde kalite kontrol ve planlama, koleksiyon hazırlama ve planlama alanlarında eğitimler vermeye devam ediyor

Egitmen: Sedef Töre

Sedef Töre; lisansını İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi Tekstil Mühendisliği dalında 1991-1995 arasında tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesinde İşletme Master programını 1997 yılında tamamladı. Karaca Triko firmasında 3 yıl, Lİ & FUNG Sourcing Ofisinde 7 yıl Esprit için, NEXT Sourcing Ofisinde 3 yıl, ardından NEW LOOK Sourcing Ofisinde 2 yıl, UĞUR KONFEKSİYON firmasında 4 yıl İngiltere, Fransa, Almanya, İspanya müşterileri ile çalıştı. Liaison ofislerde Senior Merchandiser ve Pazarlama Yöneticisi olarak hem teknik konularda hem de satış, pazarlama konularında ön planda hizmet vermiştir. Ayrıca moda, renk, tasarım, yenilik adına çizim yeteneği sayesinde tasarımcılar için özel kapsül koleksiyonlar hazırlamış, sunmuş ve pazarladı. Alınan siparişlerin bütün prosedür ve yükleme detayları ile ilgilendi. Hedef bütçeler doğrultusunda ekibini motive etmiş ve daha başarılı bir servis için ekibini eğitti. Fuarlara hazırlık ve fuarlara katılma, sunum hazırlama, koleksiyon, kumaş, renk, tema, moodboard hazırlama konularında müşterinin sezonsal talepleri konusunda tekstil firmalarına danışmanlık veriyor. İstanbul Moda Akademisi'nde müşteri temsilciliği, örme ve dokuma teknolojisi, triko üretimi, tekstilde kalite kontrol ve planlama, sourcing, koleksiyon hazırlama ve planlama alanında eğitimler veriyor.

 

İMA Eğitimlerine Başvurmak için Formumuzu Doldurun...