Moda Fotoğrafında Renk Yönetimi | İstanbul Moda Akademisi
Eğitimler
 

Moda Fotoğrafında Renk Yönetimi

Süre: 12 Saat (3 saat x 4 gün)

Katılım Ücreti: 750 TL

*İTKİB üyelerine %50 indirim uygulanır.

 

Gün ve Saat:
Pazartesi ve Çarşamba 

Başlangıç Tarihi: 19 Şubat 2018
 

Eğitim Tarihleri:

19 Şubat Pazartesi 18:30-21:30

21 Şubat Çarşamba 18:30-21:30

26 Şubat Pazartesi 18:30-21:30

28 Şubat Çarşamba 18:30-21:30
 

 

Günümüz dünyasında renk kontrolü tasarımdan üretime, fotoğraf çekiminden baskıya her alanda çok önemli bir yer tutmaktadır. En önemlisi de fotoğraftan baskıya giden süreçte renk kontrolü. Peki bunu fotoğraf çekiminden, portfolyo baskısına kadar olan süreci uygulamalı olarak öğrenmek ister misiniz?
“Moda Fotoğrafında Renk Yönetimi” eğitimi, fotoğraftan portfolyo baskısına olan bu süreci uygulamalı, genel anlamda da baskıya olan süreci verilecek temel bilgiler ile sizin kontrol altına alabilmenizi sağlayacak. 

İçerik:

•Renk Yönetimi temel bilgileri
•Metamerizm
•Renk yönetiminde iş akışı
•Işığın algı üzerine etkisi ve görsel algılama
•Ortam aydınlatma koşulları
•Fotoğraf kameraları kalibrasyonu ve profillenmesi
•Dış ve iç mekan çekiminde ColorChecker Passport kullanımı
•ColorChecker  Passport yazılımı ile profil yapma
•Adobe Lightroom ve Photoshop ile Renk Yönetimi
•Monitör Kalbirasyonu
•Monitör ve Printer eşleştirmesi (inkjet)
Gerekli Malzemeler:
•Fotoğraf kamerası

PROGRAM İÇERİĞİ

Egitmen: Nurettin Sarı

Nurettin Sarı; İstanbul’da doğdu ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü'nden Derece ile mezun oldu. Yakın dönemde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotoğraf Bölümünde yüksek lisans eğitiminde de tezini “Sayısal fotoğrafta renk yönetimi” konusunda yaptı. 1990-2001 yılları arasında Türkiye’de reklam dünyasının en köklü firmaları ile dijital manipülasyon çalışmaları yaptı. 2001 yılından sonrada bu çalışmalarını uluslararası arenaya taşıdı. 1994 yılından bu yana IKSV Jazz Festivali kapsamında “Jazz’cı Yüzler” konseptinde fotoğraf çekmekte olup, 2017 yılında bu çalışmalarını kitaplaştırıp, aynı zamanda da çalışmalarını bir sergiyle sanat dünyasına sunmayı planlamaktadır. 2009-2011 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi'nde “Advanced Digital Photography” dersini verdi. Uzmanlık alanları moda, güzellik, portre, dijital manipülasyon, sayısal fotoğrafta renk yönetimidir. Dijital fotoğraf, digital karanlık oda, dijital manüplasyonlar, dijital fotoğraf ve baskıda renk yönetimi konularında araştırma ve çalışmalarını sürdürüyor. Fotoğrafçılığın yanı sıra Fotoğraf Post-Prodüksiyonu konusunda da profesyonel çalışmalar yapıyor. 2005-2013 yılları arasında 4.Levent’teki stüdyo ve atölyelerinde profesyonel fotoğraf ve sanatsal fotoğraf çalışmalarını devam ettirdi. 2013’ten beri de serbest olarak fotoğraf ve sanat çalışmalarını sürdürüyor. 2013 yılından beri dünyanın en iyi profesyonel fotoğrafçıları ve film yapımcılarının seçildiği Coloratti Pro üyesidir. Şu sıralar fotoğraf ve sanat yaşantısının yanı sıra Emirgan’daki atölyesinde fotoğraf ile üç boyutlu (3D) tasarımı birleştirerek farklı konularında projeler yapmaktadır. Ayrıca 2015 yılından beri Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesin Fotoğraf Bölümünde öğretim görevlisi olup; “Sayısal Fotoğraf 1”, “Sayısal Fotoğraf 2” ve “Sayısal Fotoğrafta Renk Yönetimi” dersi vermektedir. Aynı zamanda Color Institute İstanbul’un oluşmasına fikir öncülüğü yaptı. Fotoğraf ve Sanat faaliyetlerinin yanı sıra, Color Institute İstanbul ile danışmanlık ve eğitmenlik çalışmalarını sürdürüyor.

 

 

İMA Eğitimlerine Başvurmak için Formumuzu Doldurun...