Lojistik ve Depo Yönetimi | İstanbul Moda Akademisi
Eğitimler
 

Lojistik ve Depo Yönetimi

Süre: 12 saat

Katılım Ücreti: 300 TL

Gün ve Saat: Salı- Çarşamba  10:00 – 17:00

Başlangıç Tarihi: 27 Aralık 2016

Eğitim Tarihleri: 27-28 Aralık 2016

Eğitim Yeri: İHKİB / Dış Ticaret Kompleksi

*İTKİB üyelerine %50 indirim uygulanır.

Online başvuru için tıklayınız.

5S en temel iyileştirme aracıdır ve yıllardan beri tüm dünyada en yaygın kullanılan tekniklerden biri olarak bilinmektedir.

Ayrıca etkin stok yönetimi ile gereksiz (ölü stok) veya fazla stok tutmanın önlenmesi gereklidir. En az stok ile çalışılarak depo faaliyetlerinin etkinleştirilmesi beklenir. Bununla birlikte fiili ve kayıtlı stokların doğruluğunu sağlamak hedeflenir.

Satın alma ve Lojistik  faaliyetlerini entegre ederek  malzemelerin istenen zamanda teminine yardımcı olmak konularına değinilecektir..

İçerik:

  • Depo Yönetim Sistemi
  • Depo Yerleşim Planlaması
  • Depoda adresleme sistemi
  • Depoda 5S (tertip, düzen) Sistemi
  • Hareketsiz ve Ölü stokların yönetimi
  • Nakliye süreçlerinin Yönetimi
  • Hurda, iade, stok düzeltme yönetimi
  • Stok sayım sistemi
  • Mamul stok yönetimi

Süre: 2 Gün

Kimler Katılmalı: Yönetim kademeleri, Lojistik ve Depo Uzmanı, Satınalma ve Muhasebe Uzmanı

PROGRAM İÇERİĞİ

Egitmen: İsmail Baş

1981 yılında O.D.T.Ü. /Ankara ENDÜSTRİ Mühendisliği'nden mezun oldu.1982-1988 yıllarında İzmir Çimento Sanayiinde (ÇİMENTAŞ) Sistem analisti olarak çalıştı. 1988-1990’da Lucas Dizel A.Ş.’de Üretim Planlama ve Kontrol Bölümü Sorumlusu olarak çalıştı. 1990 – 2003 yılları arasında TOYOTA Otomotiv Sanayi Türkiye’de çalıştı ve Yalınla ilk olarak burada tanıştı. Toyota Yedek Parça Stok Kontrol sorumlusu olarak çalıştı. Parça stok kontrolü, Sipariş Verme Sistemi, Etkin depo yönetimi, Fiziksel dağıtım, Bayi Yönetim Sistemi Yönetimi, Satış Sonrası Hizmetler Sistemi, Fiyatlandırma, kampanya düzenleme ithalat ve ihracat faaliyetlerini Yalın Lojistik sistemi olan Just In Time (Zamanında tedarik) ve Kanban sistemini devreye alarak ve uygulayarak yürüttü. 2003-2004 yıllarında ASSAN HANIL Otomotiv Sanayiinde Malzeme Planlama Müdürü Yardımcısı olarak çalıştı. Hammadde, yarı mamul ve mamul planlaması yaptı. Stok ve üretim planlarını takip ederek sipariş verme, takip ve stok sistemi çalışmalarında bulundu. 2005 – 2007 yıllarında SUZUKİ Otomotiv Sanayii Türkiye Distribütörlüğü'nde Yedek Parça Müdürü olarak çalıştı. 2009 – 2010 yıllarında Tırsan Treyler A.Ş. Yönetim Koordinatörü olarak çalıştı. Mali İşler, Üretim, Satış, Satış Sonrası Hizmetler, A3 Raporlama (Bilgi ve Gelişim), Hoshin Kanri, Balance Score Card yayılımı gibi konularda Genel Müdüre destek verdi. İsmail Baş, 2011 yılından itibaren Yalın Enstitü Derneği'nde şirketlere eğitim ve proje desteği veriyor.

 

İMA Eğitimlerine Başvurmak için Formumuzu Doldurun...