İplik ve Kumaş Teknolojisi | İstanbul Moda Akademisi
Eğitimler
 

İplik ve Kumaş Teknolojisi

Süre: 30 Saat

(6 saat x 5 gün)

Gün ve Saat: Cumartesi

10:00-17:00

 

Başlangıç Tarihi: 10 Aralık 2022

Eğitim Tarihleri:

10, 17, 24 Aralık 2022

7, 14 Ocak 2023

Eğitim Şekli: Fiziki

Analitik düşünme yeteneği bugün hangi sektörde çalışırsak çalışalım kariyer merdivenlerini hızlıca tırmanabilmek için sahip olmamız gereken bir olmazsa olmazdır.

Tekstil sektörünün birbirinden farklı branşlarında çalışıyor olsanız dahi bu sektördeki herkes ile ortak olan noktanız kullandığınız hammaddeler olacaktır. Bu hammaddeler ile ilgili kalıplaşmış bilgiler her gün gelişen tekstil sektörü için artık yeterli değildir. Sahip olduğumuz bilgileri güncellememiz ve artık bu bilgiler ile karşımıza çıkabilecek yeni ürünler hakkında analitik düşünerek neden-sonuç ilişkilerini kurabilmemiz, Arge faaliyetleri için gerekli olan tüm altyapı süreçlerini oluşturabilmemiz, aktif olarak kullandığımız bir ürünü işletme süreçlerimiz içinde nasıl daha verimli olarak kullanabileceğimiz ve istenilmesi durumunda sektörel değişikliklerde gerekli temel bilgi düzeylerini bu eğitim ile elde edeceğiz.

PROGRAM İÇERİĞİ

  • Programların Genel tanıtımı ve Temel Lif Bilgisi, Liflerin Fiziksel ve Kimyasal Özellikleri
  • İplikçilik Bilgisi (Doğal Lif İplikçiliği ve Sentetik Lif İplikçiliğine Giriş), Pamuk İplikçiliğinin Tüm Süreçlerinin İncelenmesi, Yün İplikçiliğine Giriş, Sentetik İplikçiliğe Giriş, İplik Numaralarının Tayini ve Sektörde Nasıl Kullanıldığının Örneklendirilmesi. Fiziki ve Kimyasal Testler İle İplik Karışımının Tespiti
  • Dokuma Kumaş Nedir? Dokuma Kumaş Üretimi İçin Kullanılan Temel Örgüler ve Bu Örgülerin Kumaş Yapısına Kazandırdığı Özellikler. Dokuma Kumaş Analizinin Yapılması ve Örgü Raporlarının Oluşturulması. İncelemek İstediğimiz Dokuma Kumaşın Fiziki Muayenesi ile Ne Tür Bir Kumaş Olduğuna Karar Verebilmek.
  • Kalite Kontrol, Kumaş Hataları ve Bu Hataların Nihai Ürüne Etkisi, Yıkama ve Bakım Etiketlerinin Kullanım Amaçları, Kumaş Seçimi ve Kullanımının Renk Konusundan İncelenmesi.
  • Örme Kumaşlar / Triko ve Temel Örgüler (online)
  • Boya/Apre/ Parça Baskı - Kimyasal ve Mekanik Bitim İşlemleri
 

İMA Eğitimlerine Başvurmak için Formumuzu Doldurun...