İplik ve Kumaş Teknolojisi | İstanbul Moda Akademisi
Eğitimler
 

İplik ve Kumaş Teknolojisi

Süre:
24 Saat (6 saat x 4 gün)

Katılım Ücreti: 1800 TL

Gün ve Saat:
Cumartesi 10.00-17.00


Başlangıç Tarihi:
21 Aralık 2019 

Eğitim Tarihleri:

21 Aralık Cumartesi 10.00-17.00

28 Aralık Cumartesi 10.00-17.00

4 Ocak Cumartesi 10.00-17.00

11 Ocak Cumartesi 10.00-17.00

Bu program, tekstil ve moda sektöründe Satın Alma, Merchandiser, Planlama ve Tasarım departmanlarında çalışan veya çalışmak isteyen katılımcılara tekstil ile ilgili en önemli temel konuları aktarmayı amaçlar.

İçerik:

  • Programların genel tanıtımı ve temel lif eğitimi
  • İplik üretimi & iplik numaraları
  • Dokuma kumaşlar ve temel örgüler
  • Örme kumaşlar / triko ve temel örgüler
  • Care label oluşturma, kumaş kalite kontrol, kumaş hatalarının nihai ürüne yansıması
  • Renk ve ışık bilgisi
  • Boya/apre/baskı - kimyasal ve mekanik finishler

PROGRAM İÇERİĞİ

Egitmen: Deniz Sarrafi

Deniz Sarrafi, lisansını İstanbul Teknik Üniversitesi Tekstil Mühendisliği dalında 1995-1999 yılları arası tamamladıktan sonra Almanya’da Dresden Teknik Üniversitesi’nde Tekstil ve Giyim Mühendisliği yüksek lisans eğitimi aldı. Almanya’daki öğrencilik döneminde Freudenberg SE ve H. Stoll  GmbH firmalarında staj yapmıştır. 2015-2016 yılları arasında Koç Üniversitesi Executive MBA programını başarıyla tamamladı. Profesyonel kariyerine 2003 yılında Ormoteks’te Merchandiser olarak başlayan Deniz Sarrafi, aynı şirkette 2005-2007 yılları arasında Merchandiser Yöneticisi, 2008 – 2013 yılları arasında Satış ve Satın Alma Yöneticisi pozisyonlarında görev aldıktan sonra 2014-2016 yılında Ormoteks Genel Müdür’ü olarak görev yaptı. Şu anda Almanya’da FalkeKGaA firmasında Triko , Yuvarlak Örgü, Seamless ürün gruplari satin alma yöneticisi olarak görev yapıyor ve İstanbul Moda Akademisi'nde Örme ve Triko Teknolojisi alanında üretim süreçleri ve verimlilik konularında eğitimler veriyor.

Egitmen: Gülfem Oral

Gülfem Oral, İstanbul Teknik Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü’nde lisans ve yüksek lisans eğitimi aldı. Gap Inc., Ayyıldız firmalarında yirmi yıla yakın süre Üretim ve Satın Alma Bölümleri’nde Yönetici olarak görev aldı. Premiere Vision İstanbul İş Geliştirme Müdürü olarak görev yapıyor.

Egitmen: Mustafa Erol Kazancı

Mustafa Erol Kazancı, lisansını Afyon Kocatepe Üniversitesi Tekstil Mühendisliği dalında tamamladı. Gheorghe Asachi Technical University of Laşi’de Tekstil ve Deri teknolojileri üzerine 1 sene eğitim aldı. Halen İstanbul Bilgi üniversitesi e-MBA eğitimine devam ediyor. Profesyonel kariyerine 2009 yılında Ormoteks Giyim Sanayi A.Ş.’de Merchandiser olarak başlayan Mustafa Erol Kazancı, bu süreç içerisinde Satış ve Satın Alma konusunda çalışmış olup son olarak 2016 yılında Araştırma ve Geliştirme Yöneticisi görevinden ayrılıp ortağı Gökhan Gök ile birlikte kendi firması olan Must Go İç ve Dış Tic. Ltd. Şti’yi kurdu. Firmasında dünyanın büyük markaları ve üretici firmaları için baskı konusunda ürün geliştirme, ihracat ve parça baskı uygulama işlemi yapıyor. 2018 yılında Güney Afrika’da açtıkları firmaları Must Go 2 ile de bu kıtadaki tekstil firmalarına, tekstil boya ve hammaddeleri satışı, tekstil makineleri satışı, baskı uygulamaları eğitimi ile optimizasyon, verimlilik, inovasyon, dijital endüstri 4.0 konularında danışmanlık hizmetleri veriyor. Ayrıca gönüllü olarak çeşitli üniversiteler için tasarım ve endüstriyel maliyet konularında öğrencilere danışmanlık yapıyor.

 

İMA Eğitimlerine Başvurmak için Formumuzu Doldurun...