İş Hayatında Başarı İçin 12 Temel Yetkinlik | İstanbul Moda Akademisi
Eğitimler
 

İş Hayatında Başarı İçin 12 Temel Yetkinlik

Süre: 6 saat

Katılım Ücreti: 200 TL 

*İTKİB üyelerine %50 indirim uygulanır.

 

Gün ve Saat: 
Çarşamba 10:00 – 17:00

Eğitim Tarihi: 21 Mart 2018
 

 

Eğitim Yeri: İHKİB / Dış Ticaret Kompleksi
 

 

İçerik :

•Temel Yetkinlik Geliştirme programımız 3 ana yetkinlik altında toparlanan 12 yetkinlikten oluşmaktadır. 
•Birliğe bağlı firmalarda her türlü görevde çalışanların değişime ve iş birliğine açık olmaları ve etkin bir şekilde sorumlu oldukları işi yönetmeleri beklenmektedir. 
•Bu programda beklenilen yetkinlikler detaylı şekilde açıklanmış ve davranış göstergeleri ile tanımlanmıştır. 
•Davranış göstergeleri, belirli bir yetkinliği kullanırken çalışanın gösterdiği gözlenebilir davranışlardır. Her yetkinliğin tanımlanmasında davranış göstergeleri yetkinliğin kişide bulunma seviyelerine göre 5 farklı seviyede tanımlanmıştır. 
•Seviye söz konusu yetkinliğin var olmadığı durumu, 5. Seviye ise o yetkinliğin en ileri düzeyde taşındığı durumu ifade etmektedir. 
•Bu kılavuz içerisinde yer alan yetkinlikler, pozisyonundan bağımsız olarak her çalışanın sergilemesi beklenen davranışlar bütününü ifade etmektedir. Bu programda teknik yetkinlik, bilgi ve beceri seviyeleri aranmaz. Tüm kademelerden çalışanlara uygun olarak tasarlanmıştır.

PROGRAM İÇERİĞİ

Egitmen: Selin Sarıkaya

İş hayatına 1998’de Koç Holding’de başladı. Beko ve Arçelik'te İhracat Sorumlusu olarak çalıştı. Holding bünyesinde TQM (Kalite Yönetimi) projelerinde ve KalDer projelerinde görev aldı.  2004 yılında  perakende sektörüne geçiş yaptı,  Shanghai’da LC Waikiki'nin Çin ofisini açtı. 2010 yılına kadar grubun Çin, Vietnam üretimlerini ve Asya'daki operasyonlarını kurdu ve yönetti. Perakende sektöründe yeni kurulan veya yeniden yapılanan organizasyonlarda görev alan Selin Sarıkaya, Flo’da perakende direktörü, Desa’da Marka direktörü ve Miroglio Ayayadın grubunda İpekyol, Machka ve Twist markalarının üretim departmanlarını yönetti.Halen  Bilgi Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesinde öğretim görevlisi olan Selin, kurucusu olduğu Idealab bünyesinde perakende danışmanlığı ve gelişim atölye çalışmalarını sürdürmektedir.Selin Sarıkaya, Robert Kolej ve Marmara Üniversitesi İngilizce Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezundur.

 

İMA Eğitimlerine Başvurmak için Formumuzu Doldurun...