İMA’da Kariyer

 

İMA’da Kariyer

Endüstriden beslenerek yine endüstriye kaynak yetiştiren bir anlayışla çalışan İMA, etkin insan kaynağının doğru noktalara yerleşmesi konusunda sorumluluğunu üstlenir. Sahip olduğu tüm ilişki ağını, birikimini ve kaynağını İMA öğrencileri için daima kullanır. Endüstriden beslenerek yine endüstriye kaynak yetiştiren İMA, etkin insan kaynağının doğru noktalara yerleşmesi konusunda sorumluluk üstlenir. Bu anlayışla oluşturulan ‘‘Kariyer Desteği Birimi’’ İMA öğrencilerinin ve mezunlarının kendi potansiyellerini, eğilimlerini keşfetmeleri ve hedeflerini belirlemeleri için gereken desteği verir. Öğrenci ve mezunların sektörle buluşmalarına olanak sağlayan eğitim sistemini benimseyen İMA, kariyer yapmayı hedefleyen gençlerin bu alandaki girişimlerine yardımcı olur.

Bu kapsamda;
Öğrenci ve mezunlara kariyer planlama danışmanlığı yapılır,
Sektörel tanıtım yapılır,
Kişisel gelişim seminerleri düzenlenir,
‘‘Özgeçmiş Yazmak’’ ve ‘‘Mülakat Teknikleri’’ vb etkili iş ve staj arama konularında workshop ve seminerler düzenlenir. Kariyer desteği kapsamında yapılan danışmanlık çalışmalarının ardından öğrencinin/mezunun kariyer beklentisiyle uyumlu bir firmaya yönlendirme yapılır. Aynı zamanda firmalardan gelen personel taleplerine iş/staj arayan öğrenci/mezunları bilgilendirerek destek verilir.

Projeler: Meslek temelli öğrenim sistemini benimseyen İMA, tekstil sektörüyle yakın proje işbirliklerinde bulunma ayrıcalığına sahiptir ve eğitim programlarını bu ayrıcalıklı projelerle destekler. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Detaylı bilgi için:
İK ve Kalite Yöneticisi
Bahar Çamlıdere
0212 219 41 41 - 1205
bahar.camlidere@istanbulmodaakademisi.com