New Gen 9 Ekim 2019 | İstanbul Moda Akademisi
New Gen 9 Ekim 2019
 

New Gen 9 Ekim 2019

 

İstanbul Moda Akademisi’nin moda tasarımı mezunlarından oluşan defilesi NEW GEN, 9 Ekim Çarşamba günü Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşiyor.

 

New Gen Show'da Master Class: Moda Tasarımı ve Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programı mezunları koleksiyonlarını sunacaklar. Newgen defilesinde bu heyecanı yaşayan genç tasarımcılar, İMA’nın daimi desteğiyle deneyimlerine yenisini ekleyerek, yollarına emin adımlarla devam ediyorlar.
 

New Gen Show 

Tarih: 9 Ekim 2019

Saat: 17:30

Yer: Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Meydan Fuaye Ana Girişi (Ruffles Hotel Girişi Yanı)

LCV: lcv@istanbulmodaakademisi.com - 0212 219 41 41 (1115)

 

New Gen Hakkında 

New Gen, yetenekli ve gelecek vaat eden moda tasarımcılarına profesyonel kapsamda destek vermek amacıyla İstanbul Moda Akademisi tarafından kurulmuş bir platformdur.  

Moda Tasarımı eğitimini tamamlamış, kendi markalarını geliştirme potansiyeline sahip genç yetenekleri moda dünyasına adım atmaya hazırlar; yaratıcılıklarını, bilgilerini ve yönetimsel becerilerini üretim dünyası ile birleştirme becerisi kazandırarak profesyonel koleksiyon hazırlaması, kendi markasını bulması ve sürdürülebilir olmaları konularında destekler.

New Gen’de yer alan genç yetenekler, koleksiyonlarını Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’da gösterme fırsatı yakalar. New Gen defilesinde yer alacak tasarımcılar her yıl sektörün uzman isimlerinden oluşan jüri değerlendirmesi sonucu seçilir ve ilkbahar – yaz, sonbahar – kış koleksiyonlarını sunmak üzere MBFWI’un 2 sezon takviminde yer alır.