S/K 2013-14 Renk Prömiyeri | İstanbul Moda Akademisi
 

İMA'da Yaşam

 

S/K 2013-14 Renk Prömiyeri

S/K 2013-14 sezonunda moda ve tasarım alanında 5 renk grubu boy gösterecek. Hangi renk sizi daha iyi ifade ediyor karar sizin.

Bordo ve şarap renklerine bulanmış kiraz kırmızı vurgular bu sezonun duygusal ve lüks yönlerini yansıtacak derinlik ve dokuya sahip.

Askeri referansları, antika lüks nüanslarla bir araya getiren altın tonları ve pirinçten, soluk altına varan tonlar, ışık / gölge arasında çeşitlilik yaratıyor.

Retro nane tonlarıyla bezenmiş fantastik temalar bu sezona yenilik katıyor; havailik ve oyunbazlığa ilham veriyor. Canlı ve belirgin tavuskuşu yeşili ve yeşim rengi, Sonbahar/Kış için yeni bir yeşil yorumunu temsil ediyor.

Bu sezon koyu yaklaşımları temsil eden çok yönlü bir ton görevi gören mor hüküm sürüyor. Kralların mirasını yansıtan klasik mor, canlı ve güçlü. Ahududu ve soluk leylak, yüksek ve alçak kontrastları temsil ediyor ve daha hassas ve dalgın bir yöne vurgu yapıyor.

Maviler, Sonbahar/Kış için zengin teal mavisi çeşitlemelerinde bulanık ve belirsiz hale geliyor. Mürekkep mavisi ve turkuaz, klasik teal mavisi tonuyla birleşerek derin ve melankolik bir dünya yaratıyor.

Kaynak: Stylesight