İMA Tanıtım Günleri | İstanbul Moda Akademisi
 

İMA'da Yaşam

 

İMA Tanıtım Günleri

Moda kariyerine sağlam bir başlangıç yapmak isteyenler, fakat İstanbul Moda Akademisi’ni yakından tanımayanlar, akademi kapılarını önümüzdeki 3 ay boyunca farklı etkinlikler dahilinde açacak. İlki 31 Mart’ta gerçekleşecek Tanıtım Günü, moda alanında bilgilendirmek, eğitim programlarını tanıtmak ve deneyimlemek üzere yapılan etkinliklerden oluşacak.

Tanıtım Günleri kapsamında yıllık olarak planlanan etkinlikler, UnimodaLise Öğrencileri ile ‘Genç Yaratıcılar Projesi’, Kariyer GünleriŞehirlerarası Moda TurlarıModa SohbetleriSeminerler ve Keşif Atölyesi gibi gençlerin hem kendilerini deneyimleyebilecekleri hem de sektör profesyonellerini yerinde ziyaret edip sohbet etme şansı buldukları organizasyonlardan oluşacak.

Moda Sohbetleri dahilinde modaya ilişkin sektörel ve mesleki konular, alanında uzman moda profesyonelleri tarafından yorumlanacak ve uzman sektör profesyonelleri gençlerle buluşacak.

Etkinliğin bir diğer organizasyonu olan Keşif Atölyesi, moda tasarımı dalında eğitim almak isteyen öğrenciler için özel oluşturulan 3-4 günlük bir program.

Program kapsamında gençlerin kendilerini deneyimleyebilecekleri mini bir tasarım eğitiminin yanı sıra ünlü bir moda tasarımcısının, moda fotoğrafçısının atölyesini ya da bir moda dergisini ve moda haftasını düzenleyen organizasyon firmasını ziyaretler de yer alıyor. Ziyaretler dahilinde müstakbel İMA öğrencileri, sektörün önde gelen profesyonelleriyle tanışma ve görüşlerini alma şansı da yakalıyor.

Detaylı bilgi için buraya buyurunuz: http://www.istanbulmodaakademisi.com/tanitim-gunleri