İMA Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’da | İstanbul Moda Akademisi
 

İMA'da Yaşam

 

İMA Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’da

Bu sene 6. mezunlarını veren İstanbul Moda Akademisi, sektör odaklı, iş temelli, bağımsız ve araştırmacı eğitim felsefesi ve vizyonuyla yetiştirdiği öğrencilerini moda sektörüne kazandırmaya devam ediyor ve Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’da mezunlarına podyumun kapılarını açıyor. Bu sene iki defileyle Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul takviminde yer alan İMA, Koza Genç Moda Tasarımcıları ile Detay Deri Ürünleri Tasarım yarışmaları finalistlerinden 3 genç moda tasarımcısını, kazandıkları Moda Tasarımı ve Yönetimi Diploma eğitiminin ardından ilk koleksiyonlarıyla moda haftasında ağırlıyor. İkinci defiledeyse İMA mezunu 9 genç moda tasarımcısı koleksiyonlarını sunuyor olacak.

NEW GEN I

İMA Moda Tasarımı ve Yönetimi diploma eğitimi mezunları Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul kapsamında gerçekleşecek NEW GEN I isimli defileyle mezuniyet koleksiyonlarını moda profesyonelleriyle buluşturuyor. Aralarında Detay Deri Ürünleri Tasarım Yarışması ile 2013 Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması finalistlerinin de yer aldığı tasarımcılar, sene boyunca aldıkları lisansüstü eğitimin ardından her tasarımcının 10′ar parçadan oluşan koleksiyonlarını sunduğu 30 look’un gösterildiği karma defile ile markalarını bir adım daha ileri taşıyacaklar.

15 Ekim tarihinde, saat 15.30’da gerçekleşecek Mini Runway Show’da tasarımlarını sergileyecek olan genç moda tasarımcıları/mezunlar; Ayşegül Bozkurt, Elif Yavuz, Gözde Nadire Bıçaklı

NEW GEN II

İstanbul Moda Akademisi, öğrencilerine moda dünyasının önemli isimleri ve Türkiye’nin önde gelen tasarımcılarıyla iç içe yürüttükleri pek çok projesii ile değerli deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Moda Tasarımcıları Derneği Başkan Yardımcısı Gamze Saraçoğlu’nun yanı sıra IMG Doğuş Moda Direktörü Banu Bölen ile Maid in Love markasının yaratıcısı ve moda tasarımcısı Hande Çokrak; London College of Fashion Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programı Lideri ile Spor Giyim Lisans Programı Direktörü Claudine Rousseau ve Moda Fotoğrafçısı Aslı Girgin’den oluşan jürinin seçtiği 9 genç İstanbul Moda Akademisi Moda Tasarımı Programı mezunları, ‘NEW GEN II – RUNWAY’ ile Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul etkinliğinde mezuniyetlerini ilk koleksiyonlarını sunacaklar. 9 Genç moda tasarımcısı ilk koleksiyonlarını sunmanın heyecanını yaşayacakları defilede 4′er look’tan oluşan koleksiyonları ile yerlerini alacaklar. Moda profesyonellerinin buluşma noktası İstanbul Moda Akademisi, mezunlarını yenilikçi ve yaratıcı “yeni nesil moda tasarımcıları” olarak sektöre tanıtmaya devam ediyor.

16 Ekim 2014 tarihinde, saat 14.00’de gerçekleşecek Runway Show’da tasarımlarını sergileyecek olan mezunlar; Aslı Olcar , Ayla Uyar, Bihter Tırpan, Ecem Parıltı, Emrah Öztürk, İrem Barkan, Müşerref Sarıözkan, Pelin Ilıkan, Selen Akyüz.