İMA Kitaplık: For the Love of Style | İstanbul Moda Akademisi
 

İMA'da Yaşam

 

İMA Kitaplık: For the Love of Style

Modanın bütün dâhileri kuşkusuz trendler yerine stillere odaklanıyordu. Bir nevi günümüzün marka kimliğine eşdeğer olan moda evi stilleri henüz yeni yeni modaevlerinin tasarım eklektiklerine entegre olurken, Mademoiselle Coco alametifarikası repliğiyle işbu akımı resmi olarak damgaladı; “Moda değişir stil ise kalıcıdır.”

Coco Chanel bu sözüyle neyden bahsettiğini iyi biliyordu. 20. yy’ın başlarında geleneksel kadın modasının stillerinde devrim yaparken modanın geçiciliğini kullanmak malum, ona büyük avantaj sağladı.

O zamandan beri stiller, her geçen sezonla birlikte değişti ve gelişti. Peki stil nedir ve stilin türleri nelerdir? Stil ve trendler hangi noktada birbirinden ayrılır? Bilinen en iyi ve en heyecan verici trendler ve vitrinler hangileridir? Corinna Wiliams ve Nina Zyweitz’in kaleme aldığı, For the Love of Style, tam da bu gibi soruların cevaplarını veriyor. Bir stil rehberi niteliğindeki kitap okuyucularına mükemmel bir gardırop oluşturmak için olmazsa olmazları, hem vücut tipine hem de bütçeye uyan parçaları ve stille ilgili önemli ipuçlarını moda ve stil tutkunlarına sunuyor. İMA Kitaplığa doğru yol alınız.