The Alternate: Moda Fotoğrafçılığı | İstanbul Moda Akademisi
 

İMA'da Yaşam

 

The Alternate: Moda Fotoğrafçılığı

Moda endüstrisinin en ışıltılı alternatiflerinden biri olan moda fotoğrafçılığında daha önce ünlü moda fotoğrafçılarını derlemiş, popüler işlerinden seçkimizi paylaşmıştık. Bugün ise kendimizi popüler kültürün kollarına bırakıp, işbu fotoğrafçıların güncel işlerini derliyoruz. Sezonun açılışını müjdeleyen Eylül için yapılan işbirlikleri her zamankinden daha etkilyici olma peşinde.

Steven Klein x V Magazine x Lana Del Rey

Malum imajından vazgeçmeyen Lana, bu kez yine alametifarikası saçları, makyajı ve manikürüyle V Magazine’in kapağına taşınıyor. Steven Klein’in, Lana’nın karanlık tarafına şahit olduğu çekim Eylül ayının en tazesi.

Viviane Sassen x Acne Studios

Acne Studios’un kampanya estetiği malumunuz. Viviane Sassen’in açı ve proporsiyon kabiliyeti de hakeza favorilerimiz arasında. Markanın Sonbahar 2015 kampanya çekimi Eylül 2 itibarıyla sayfalarımıza düştüğünde Kreatif Direktör Jonny Johansson ve Viviane’ın güçlerini birleştirdiğinde yine nasıl sade ve büyüleyici görseller yaratabildiğine şahit olduk. Zira bu kez şok faktörü kampanya fotoğrafının kendisinden çok kadın kıyafetleri içindeki modelin Johansson’ın 12 yaşındaki oğlu olmasında saklıydı. Yorumsuzuz.


Karim Sadli x COS x Fei Fei Sun

Moda dünyasının Çinli topmodeli Fei Fei Sun, COS’un Sonbahar 2015 kampanyası için Karim Sadli’nin objektifine somurtuyor.  Sorbonne’da edebiyat ve felsefe okuyan ardından fotoğraf dünyasına bomba gibi düşen Karim Sadli’nin işlerine Vogue Paris, W Magazine, ,-D, The Gentlewoman ve Fantastic Man’dan aşina olabilirsiniz.

David Sims x Theory x Natalia Vodianova

Kimyaları tutan Theory ve Natalia Vodianova ikinci kez buluştukları kampanya fotoğraflarında bu kez denkleme David Sims’i de dahil ediyor. Modeli alametifarikası mimikleriyle fotoğraflayan David Sims, Theory’nin sade estetiğine de uyum sağlıyor.

Tim Walker x Lanvin

Geçtiğimiz sezon da beraber çalışan Tim Walker ve Lanvin ikilisi bu sezon için de güçlerini birleştiriyor. Moda dünyasının yükselen yıldızları Baylee Soles, Hollie May Saker, Kelsey Soles ve Zoe Bedeaux’yu kamerası karşısında ağırlayan Walker, yine film-vari estetiğini yansıtıyor.