Moda Tasarımını ve Trendleri Algılamak | İstanbul Moda Akademisi

Moda Tasarımını ve Trendleri Algılamak

Süre: 3 Saat (3 saat x 1 gün)

Katılım Ücreti: 135 TL

Gün ve Saat: 'Planlama Aşamasında'

*İTKİB üyelerine %50 indirim uygulanır.

Modanın farklı alanlarında çalışan veya modaya ilgisi olan kişilerin modanın dinamiklerini ve disiplinlerarası interaktif yapısını algılamaları için planlanan bu eğitimde, modanın güncel dönüşümü, trendlerin sosyolojik ve teknolojik etkileşimine dair bilgiler aktarılacaktır. 
Böylelikle kişiler moda dünyasının dönüşümlerini detaylı anlama ve yorumlama fırsatı bulacaklardır.

İçerik:

  • Modaya Yön Veren Tasarım Markaları
  • Moda Dünyasında İletişim Anahtarları
  • Sosyolojik ve Teknolojik olayların Trendlere Etkisi
  • Trendlerin Tasarımlara Etkisi: Renk, Form, Doku ve Malzeme Etkisi

PROGRAM CONTENT

Egitmen: Gülin Girişmen

İstanbul Moda Akademisi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölüm Başkanı Gülin Girişmen, Venedik Güzel Sanatlar Akademisi Sahne Dekor Kostüm Bölümü’nden mezun oldu. İtalya’da NABA Tasarım Okul’unda tekstil ve moda üzerine araştırma yaptı. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Tekstil Anasanat Dalı Bölümün'de yüksek lisansını tamamladı. İtalya, New York ve İstanbul’da broadway, opera, bale kostüm ve dekor tasarımı deneyimi bulunan Girişmen, 2001 yılında İTKİB’in düzenlediği Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması'nda ödül aldı.

Head of the Textile And Fashion Design Department at the Istanbul Fashion Academy Gülin Girişmen graduated from the Stage Decor Costume Department at the Venice Academy of Fine Arts. She conducted research on textiles and fashion at NABA School of Design in Italy. Se completed her master's study at the Department of Textile Main Arts, the Institute of Fine Arts, Marmara University. Having worked in broadway, opera, ballet costume and decor design in Italy, New York and Istanbul, she won an award at Koza Youth Fashion Designers Competition organized by ITKIB in 2001.