Modada Stratejik Pazarlama ve Uygulamaları

İnternetin yayılıp geliştiği günümüzde moda alanında perakendeden online alışverişe önemli bir kayış söz konusu. Bununla birlikte globalleşen iş dünyası moda alanındaki dengeleri radikal bir şekilde değiştirmekte; tekelleşme, üretimin doğuya kayması, trend kaynaklarının değişimi, iletişim alanında alışılagelmiş olan yöntemlerin yerini daha yaratıcı ve dijital ağırlıklı olanlara bırakması son zamanlarda gözlemlenen değişimlerin en önemlileri. Peki moda ve tekstil sektöründe yönetim, pazarlama, iletişim, halka ilişkiler gibi alanlarda çalışan profesyonel kişiler bu değişime nasıl cevap vermeliler?

Bu eğitim kapsamında stratejik pazarlamanın temel taşları moda çerçevesi içerisinde incelenecek ve bu alandan seçilen güncel, global ve lokal örnekler  katılımcıların bu bilgileri günlük çalışma hayatlarında uygulayabilecekleri bir şekilde ele alınacaktır.

İçerik:

  • Pazarlamada Stratejinin Tanımı ve Geliştirilmesi
  • İlgili Pazarın Tanımlanması ve Segmentasyon Teknikleri
  • Strateji Uygulama Süreci
  • Marka Konumlandırmasındaki Temel Noktalar
  • Yaratıcı İletişim Stratejileri
  • Moda Alanındaki En İyi Uygulamalar

Gerekli Malzemeler:

  • Not Defteri ve Kalem
  • Laptop/Tablet Bilgisayar

 

Süre: 9 Saat (3 saat x 3 gün)

Gün ve Saat: Salı ve Perşembe 18.30-21.30

Başlangıç Tarihi: 21 Şubat 2017

Eğitim Tarihleri:

21 Şubat Salı 18.30-21.30

23 Şubat Perşembe 18.30-21.30

28 Şubat Salı 18.30-21.30

Eğitim Yeri: İstanbul Moda Akademisi / Nişantaşı

Katılım Ücreti: 450 TL

*İTKİB üyelerine %50 indirim uygulanır.

Eğitmen: Dr. Bilgen Coşkun

İstanbul Moda Akademisi Moda Yönetimi Program Lideri olan Dr. Bilgen Coşkun, Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nde mezun oldu. Osnabrück Üniversitesi'nde İşletme Yönetimi Bölümü’nde Pazarlama ve İletişim alanında yüksek lisansını tamamlayan Coşkun, Doktora çalışmasını Berlin Steinbeis Üniversitesi'nde Marka Yönetimi ve İletişimi alanında yaptı. 10 seneyi aşkın bir süredir GAP, Esprit, Zalando, Gerry Weber, GQ Almanya ve İngiltere, Dazed and Confused, Beiersdorf, L'Oréal, Mercedes, Volkswagen, Turkcell ve Nokia gibi global moda ve lifestyle markalarına strateji, ürün/koleksiyon geliştirme, iletişim ve perakende konularında danışmanlık hizmetleri sunuyor.