İşbirlikleri

 • İMA & LONDON COLLEGE OF FASHION

  İMA & LONDON COLLEGE OF FASHION

  2005 yılından itibaren İMA ve London College of Fashion aralarında gerçekleşen uzun vadeli işbirliği çerçevesinde; akademik danışmanlık, lisans düzeyindeki eğitimlerin İMA’da hayata geçirilmesi, özel projeler, öğrenci ve eğitim kadrosu değişimi konularında ortak çalışırlar. İMA, MODA Tasarımı ve Teknolojisi Lisans programıUniversity of the Arts London (UAL) / London College of Fashion (LCF) işbirliğinde yürütülür. Üç yıllık olan program London College of Fashion'da eğitim ve diploma şansı sunar. İki yıl İMA'daki eğitimin devamında yeterli başarıyı gösteren ve İngilizce yeterlilik için IELTS 6 puana sahip olan öğrenciler diledikleri takdirde, 3. sene Londra'ya gidip, London College of Fashion'da 1 sene okuyarak lisans diplomasına sahip olabilirler.

  Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programı (London College Of Fashion İşbirliğiyle)

  Devamı
 • İMA & POLIMODA

  İMA & POLIMODA

  Moda tasarımı ve pazarlaması konusunda uluslararası bilinirliğe sahip bir moda okulu olan Polimoda, 2007 yılından beri Sürekli Eğitim Programları kapsamında moda tasarımı, ayakkabı tasarımı, moda marka yönetimi ve portfolyo hazırlığı alanında İMA’nın işbirliği yaptığı okullardan biridir.

 • İMA & INSTITUT FRANÇAIS DE LA MODE

  İMA & INSTITUT FRANÇAIS DE LA MODE

  İMA ve IFM arasındaki işbirliği 2007 yılından beri devam etmektedir. Eğitmen değişimi, sürekli eğitim programları kapsamında açılan workshop’lar ve ortak endüstriyel projeler IFM ile gerçekleşen işbirliklerin başında gelir.

 • İMA & TASARIMCILAR

  İMA & TASARIMCILAR

  Moda, tasarım ve sanat bilinci yüksek moda tasarımcılarının yetişmesi için Türkiye’nin en verimli ortamını sunan İMA, bugüne kadar Türkiye’nin en önemli moda tasarımcılarıyla birçok projeye ortak imza atmıştır. Bu isimlerden bazıları: Hüseyin Çağlayan, Bora Aksu, Arzu Kaprol, Atıl Kutoğlu, Deniz Mercan, Ece Ege (DICE KAYEK), Hakan Yıldırım, Mehtap Elaidi, Özlem Süer, Ümit Ünal. Bunun yanı sıra İMA, tasarımcılarla kurduğu organik bağı Moda Tasarımcıları Derneği ile birlikte gerçekleştirdiği ‘Talk Mode’eğitim günleri ile bu bağı kuvvetlendirmektedir.Moda tasarımı alanında kendini geliştirmek isteyen moda profesyonelleri, moda ve tekstil tasarımı eğitimi alan öğrenciler, sektöre kendini hazırlayan yeni tasarımcılarımız  için tasarım ve moda endüstrisinde hızla değişen  global pazarlarda  tasarım süreçlerinin ve markalaşmanın konuşulacağı , sektör profesyonellerinin deneyimlerinin paylaşılacağı bu söyleşiler  İstanbul Moda Akademisi’nde gerçekleşecek olup MTD üyesi tasarımcıları; Gamze Saraçoğlu, Seda Saydam, Özlem Kaya, Niyazi Erdoğan, Mehtap Elaidi, Gül Ağış, Simay Bülbül,Tuvana Büyükçınar katılımıyla devam etmekte.

  Talk Mode Seminerleri (MTD İşbirliğinde)

  Devamı
 • İMA & STRZEMINSKI ACADEMY OF FINE ARTS LODZ

  İMA & STRZEMINSKI ACADEMY OF FINE ARTS LODZ

  Tekstil ve Moda Tasarım Fakültesi’nin yanı sıra Grafik Tasarım, İç Mimarlık, Görsel Sanatlar Fakülteleri’yle eğitim veren Strzemiński Academy of Fine Arts Łódź, özellikle moda tasarımı konusunda Lodz Bölgesi’nin en önemli eğitim kurumlarından olup, İMA’nın iş birliğinde olduğu okullardan biridir.