Eğitmenler

Gülin Girişmen
Burcu Yıldırım
Raf Stesmans

İstanbul Moda Akademisi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölüm Başkanı Gülin Girişmen, Venedik Güzel Sanatlar Akademisi Sahne Dekor Kostüm Bölümü’nden mezun oldu. İtalya’da NABA Tasarım Okul’unda tekstil ve moda üzerine araştırma yaptı. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Tekstil Anasanat Dalı Bölümün'de yüksek lisansını tamamladı. İtalya, New York ve İstanbul’da broadway, opera, bale kostüm ve dekor tasarımı deneyimi bulunan Girişmen, 2001 yılında İTKİB’in düzenlediği Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışmasında ödül aldı.

Marmara Üniversitesi Hazır Giyim Bölümü'nden mezun olan Burcu Yıldırım, aynı üniversitede Tekstil Eğitimi Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Doktorasına devam eden Yıldırım, çeşitli tekstil şirketleri kumaş departmanlarında görev aldı. İstanbul Moda Akademisi’nde Moda Tasarımı ve Moda Tasarımında Kalıp ve Model Geliştirme programlarında dersler veriyor.

 

Raf Stesmans; Belçika Royal Academy of Fine Arts Antwerp’de Moda Tasarımı Bölümünü dereceyle tamamladı. Ecole de broderie d’art LESAGE Paris’de ileri düzey nakış ve işleme sanatı eğitimi ardından bir süre Chanel markası ile çalıştı. İstanbul Moda Akademisi kreatif direktörü olan Stesmans, ayrıca tasarım, drapaj ve çizim dersleri veriyor.

 

 

 

 

 

Bora Aksu
Fidel Duru
Veronique Polat

Bora Aksu; Central Saint Martins Moda Tasarım Bölümü’nden yüksek dereceyle mezun oldu. İlk defilesini aynı yıl Londra Moda Haftası kapsamında gerçekleştirdi. Londra Moda Haftası’na her sezon katılan Aksu, ‘Yeni Kuşak Moda Tasarımcısı’ ödülüne 4 kez layık görüldü. Adidas, Converse, Anthropologie ve People Tree gibi uluslararası markalarla çalıştı. İstanbul Moda Akademisi Moda Tasarımı Eğitmeni Bora Aksu, İngiltere Moda Konseyi tarafından Londra Moda Haftası resmi listesine kısa sürede kabul edilen nadir tasarımcılarımızdan.

Fidel Duru, Mersin Üniversitesi Grafik Tasarımı eğitimi ardından Mimar Sinan Üniversitesi’nde Grafik Tasarımı bölümünde yüksek lisansını  tamamladı. Üniversitelerde İletişim Tasarımı, Moda Tasarımı ve Grafik Tasarım bölümlerinde Öğretim Görevlisi olarak görev aldı. Web ve Mobil Aplikasyon, Çocuk Kitapları ve Çizgifilm Tasarımları alanında tecrübe edinen Duru, Eclectic Tasarım firmasında Grafik ve Kurumsal Kimlik Tasarımları üzerine uzmanlaştı. 2005 yılından beri ürün fotoğrafçılığı, yayıncılık ve grafik tasarım konusunda sektör firmalarına hizmet veriyor.

Veronique Polat, lisans eğitimini Saint Luc Üniversitesi (Liege – Belçika) Endüstriyel Tasarımı Bölümü'nde tamamladı. Tekstil ve Moda Sektörleri'nde kariyerini sürekli geliştiren Polat, birçok koleksiyon ve defile gerçekleştirdi ve Moda Tasarımı alanında katıldığı yarışmalarda çeşitli ödüller kazandı.