Eğitmenler

Ceylan Atınç
Beril Türkmen
Ece Candan

Lisansını Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Halkla İlişkiler dalında tamamladı. Berkeley Üniversitesi’nde Pazarlama eğitimi ardından London School of Fashion’da Styling eğitimi aldı. Medina/Turgul DDB reklam ajansında Stratejik Planlama üzerine, GD Group’ta Moda Editörü, Türkmedya’da Moda Editörü, Marie Claire dergisinde Stylist olarak görev aldı. Markalara verdiği koleksiyon styling’i ile ünlü isimlere verdiği stil danışmanlığının yanı sıra İstanbul Moda Akademisi bünyesinde Styling ve Stil Danışmanlığı üzerine eğitim vermeye devam ediyor. 

İzmir Ekonomi Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümün'nden mezun olan Beril Türkmen, Central Saint Martins’de Visual Merchandising, Styling for Fashion ve Fashion Marketing konularında eğitim aldı. Ardından aldığı burs ile London College of Fashion’da Moda Çizim, Moda Marka Yönetimi, Moda Tasarımında Photoshop, Starting Your Own Fashion Label ve Draping on the Stand eğitimlerini tamamladı. Vogue Türkiye dergisinde Alışveriş Editörlüğü görevine devam ediyor.

Ece Candan, İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Medya ve İletişim Sistemleri,  Central Saint Martins'de Styling eğitimi aldı. Marie Claire dergisinde Alışveriş ve Stil Editörlüğü deneyiminin ardından Vogue Türkiye'nin kurucu ekibinde yer aldı. Türkiye'nin birçok prestijli markasının kampanya çekimlerinde styling yaptığı dönemde, kreatif danışmanlık hizmeti verdi. İstanbul Entourage Kreatif Ajansı'nın kurucu ortağı.

Tülin Kermen
Zeynep Erkan
Aslı Girgin

Tülin Kermen, The London School of Beauty & Make Up'ta Sinema, Televizyon ve Sahne Makyajı, The Neighbourhood Playhouse School of the Theatre'da Tiyatro ve University of California Los Angeles'da Sinema, Televizyon eğitimleri aldı. Türkiye'de uzun yıllar fotoğraf ve reklam filmi makyajı, yönetmenlik ve halkla ilişkiler gibi çeşitli alanlarda görev yaptı. Radyo Female'de alışveriş programları hazırlayıp sundu, Sabah Gazetesi'nin Günaydın ekinde 'Vitrin Meleği' isimli köşesinde stil ve moda hakkında yazılar yazdı.

Boğaziçi Üniversitesi’nde Simultane Çevirmenlik Bölümü'nden mezun olan Zeynep Erkan, İngiltere’de Reklam Bölümü’nde yüksek lisans yaptı.  Reklamcılık yılları boyunca Marka Yöneticiliği ve Stratejik Planlama alanlarında görev alan Erkan, Unilever, Procter&Gamble, Ülker, Volkswagen, Siemens, Nokia gibi kurumsal kültürü güçlü markalarla çalıştı.  Moda kariyerine Tommy Hilfiger, Ralph Lauren, Accessorize, Camper gibi markaların Pazarlama İletişim Müdürlüğü’nü üstlenerek başlayan Erkan, aynı zamanda mağaza ekiplerine eğitimler de verdi. Londra Central Saint Martins ve London College of Fashion’da Stil Danışmanlığı, Moda Marka Yönetimi eğitimleri aldı ve GerçekSen’i kurdu. Dergicilik hayatına ise Forbes, Elele, İstanbul&İstanbul dergilerinde Moda Yazarlığı ve Stil Editörlüğü yaparak başladı.  Kanyon'da gazetesini çıkaran Erkan’nın moda üzerine profesyonel yaklaşıma sahip www.fashistanbuller.com isimli bir bloğu bulunuyor.

İstanbul Moda Akademisi Moda Fotoğrafçılığı Program Lideri olan Aslı Girgin, Los Angeles’da sinema ve fotoğraf eğitimi aldı. Ardından 4 yıl American Stock Photography’nin  yöneticiliğini yaptı. Los Angeles’da bulunduğu süre içinde müzik gruplarının albüm ve basın fotoğraflarını çeken Girgin, Mojave Çölü’nde ‘Phunky Paradise’ isimli sergisinin yanı sıra Los Angeles ve İstanbul’da karma sergilere katıldı. W Hotel İstanbul’da ünlülerin portrelerinden oluşan “Faces” sergisini açtı. Portre, moda ve reklam fotoğrafçılığı alanında çalışmalar yapıyor.