İMA Tanıtım Günleri

 

İMA Tanıtım Günleri

İMA’nın Tanıtım Günleri modayla ilgili disiplinlerde eğitim almak isteyen gençlere, moda alanında bilgilendirmek, eğitim programlarını tanıtmak ve deneyimletmek üzere yapılan etkinliklerden oluşur.

Tanıtım Günleri kapsamında yıllık olarak planlanan etkinlikler, UnimodaLise Öğrencileri ile 'Genç Yaratıcılar Projesi’, Kariyer GünleriŞehirlerarası Moda TurlarıModa SohbetleriSeminerler ve Keşif Atölyesi gibi gençlerin hem kendilerini deneyimleyebilecekleri hem de sektör profesyonellerini yerinde ziyaret edip sohbet etme şansı buldukları organizasyonları kapsar.

MODA SOHBETLERİ

Modaya ilişkin sektörel ve mesleki konuların, alanında uzman moda profesyonelleri tarafından yorumlandığı sohbetlerdir. Hafta içi akşam saatlerinde düzenlenen bu etkinliklerle konusunda uzman sektör profesyonelleri gençlerle buluşturulur.

KEŞİF ATÖLYESİ

 

Keşif Atölyesi, moda tasarımı alanında eğitim almak isteyen gençlere yönelik hazırlanmış  3-4 günlük bir programdır. Program kapsamında gençlerin kendilerini deneyimleyebilecekleri mini bir tasarım eğitiminin yanı sıra ünlü bir moda tasarımcısının, moda fotoğrafçısının atölyesini ya da bir moda dergisini ve moda haftasını düzenleyen organizasyon firmasını ziyaretler de yer alır. Bu ziyaretlerde sektörün önde gelen profesyonelleriyle tanışır, deneyimlerini ve görüşlerini kendilerinden dinleme şansına sahip olurlar.

ŞEHİRLERARASI MODA TURLARI

İstanbul’da yaşamayan modayla ilgili alanlara ilgi duyan gençlere ilgili alanlarda bilgi vermek üzere yapılan etkinliklerdir. Ziyaretler İzmir, Ankara, Adana, Bursa gibi illere düzenlenir. Şehirlerarası tur programında gençlerin kendilerini deneyimleyecebilecekleri çeşitli workshoplarla birlikte portfolyo değerlendirme kritikleri de yer alır.

UNİMODA

UNİMODA, iş dünyasına hazırlanan üniversite öğrencilerine yönelik geliştirilmiş seminerler dizisidir. UNİMODA etkinlikleri moda tasarımı, moda yönetimi, moda fotoğrafçılığı, moda editörlüğü, styling  gibi  moda alanındaki disiplinleri, üniversite gençlerine tanıtmak ve bu alanlarda kariyer yapmaları için kendilerini bilgilendirmeyi amaçlar. Etkinlikler, sektör profesyoneli tanınmış bir isim ve konusunda uzman konukların katılımı ile gerçekleşir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

LİSE ÖĞRENCİLERİ İLE 'GENÇ YARATICILAR PROJESİ'

Tasarım ve moda kavramlarının altını doldurmak, bu alanlarda genel kültürün oluşmasına katkıda bulunmak, yenilikçi düşünceyi ve gelişime açıklığı teşvik etmek ve gençlerdeki yaratıcılığı açığa çıkarmak üzere lise öğrencilerine yönelik düzenlenen workshoplardır. 
Bu proje ile öğrenciler kendilerine bir tema seçerek, bu temayla bağlantılı görsel araştırma yapar ve workshop esnasında seçtikleri imajı, 3 boyutlu fonksiyonel bir ürüne aktararak serbest bir tasarım çalışması gerçekleştirir. Ürünü boyama gibi farklı tekniklerle yeniden yorumladıkları, bunun yanında kolaj, basit el dikiş teknikleri ve baskı teknikleri de kullandıkları bir deneyim yaşarlar.

KARİYER GÜNLERİ

İMA, liselerin ve üniversitelerin kariyer günü etkinliklerinde moda tasarımı seminerleri ile yer alır.

HER CUMA MODA

Her Cuma 15.00 – 17.00 saatleri arasında, düzenli olarak yapılan Tanıtım Günleri’nde adaylara ilgilendikleri eğitim programları hakkında detaylı bilgi verilir, İMA’nın eğitim ortamı gezdirilir ve eğitmenler ile tanışma fırsatı sunulur.

Katılım ve detaylı bilgi için: 
0212 219 41 41
Akademik Programlar: 1006
Profesyonel Gelişim Programları: 1216 - 1203