Merve Odabaşı Doğu | İstanbul Moda Akademisi
 
Mezunlar
 

Merve Odabaşı Doğu

MERVE ODABAŞI DOĞU / 2015 Moda Tasarımı ve Yönetimi Lisansüstü Diploma Programı Mezunu

2015 yılında 23. Koza Genç Moda Tasarımcıları yarışmasına katıldığımda, Gül AĞIŞ’ın Lug Von Siga adlı markasında tasarım asistanıydım. Uzun bir hazırlık ve yoğun bir çalışma sürecinden sonra yarattığım ‘Yorgan’ isimli koleksiyonum ile birincilik ödülünü aldım. Finalistlerin kazandığı ödüllerden biri olarak;İMA’nın Moda Tasarımı ve Yönetimi Lisansüstü Diploma Program’na katılma hakkı elde ettim. İstanbul Moda Akademisi’nde aldığım eğitim sırasında; koleksiyon oluşturma ve planlamadan, maliyet hesaplamaya, trend araştırmalarından stratejik pazarlamaya kadar bir çok konuda sektörün profesyonellerinden oluşan yerli ve yabancı eğitmen kadrosu ile çalışma şansım oldu; tanınan bu eğitim fırsatı ile kendi ayakları üzerinde durabilen, güçlü bir marka yaratmak adına çok şey öğrendim.

Bununla birlikte İMA bünyesindeki değerli tasarımcı ve eğitmenlerin koçluğunda yeni bir koleksiyon hazırlayarak Mercedes Benz Fashion Week kapsamında “New Gen” defilesinde yer aldım.

İstanbul Moda Akademisi öğrencilerine verdiği eğitimlerin ve kazandırdığı altyapının yanı sıra sektörün profesyonelleri ile de bir araya getiren, önemli kişi ve kurumların tecrübelerini öğrencilerle paylaştığı bir eğitim kurumu. Bu da sektörü daha iyi tanımanızı ve bakış açınızın daha farklı olmasına önemli katkılar sağlıyor. Eğitim boyunca birlikte çalıştığımız tüm eğitmen ve tasarımcılara ilgileri, katkıları ve vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.