Elif Yavuz | İstanbul Moda Akademisi
 
Mezunlar
 

Elif Yavuz

ELİF YAVUZ / 2014 Moda Tasarımı ve Yönetimi Lisansüstü Diploma Programı Mezunu
OXXO E-ticaret Kreatif Sorumlusu

İTKİB’in düzenlediği Koza Genç Tasarımcılar Yarışması sonucunda İstanbul Moda Akademisi’nde burslu eğitim hakkı kazandım. Henüz sektörle tanışmamış olduğum ve her yeni üniversite mezunu gibi gelecek kaygılarımın olduğu bir dönemde İMA ile tanıştığım için çok şanslı olduğuma inanıyorum.

Öncelikle eğitim programıma başladığım ilk günden bugüne İMA’nın güçlü kadrosu her zaman bana destek oldu ve mezunlarıyla iletişimini her daim sürdürüyor. İMA ve London College of Fahion iş birliği ile yabancı eğitmenler danışmanlığında koleksiyon hazırlamak, sektörün başarılı isimleriyle bir araya gelmek, hayallerimi hedeflere çevirebilmemi sağladı. Program sonunda yine İstanbul Moda Akademisi’nin desteğiyle Mercedes Benz Fashion Week Istanbul kapsamında gerçekleşen New Gen defilesinde koleksiyonumu tanıtabilmek kariyer hayatıma attığım ilk sağlam adım oldu.

İMA, bugün benim için sadece eğitimimi tamamladığım bir akademi değil; aynı zamanda her konuda desteğini sürdüren sağlam bir akademik kadroya ve başka hiç bir yerde bulamayacağım geniş kaynaklı bir kütüphaneye sahip, mezunlarını sektöre kazandıran, tekstil sektörünün önemli isimlerini bir araya getiren ve bu işe global değerler katmaya devam eden bir moda merkezi.