Moda Tasarımında Kalıp ve Model Geliştirme Programı Sınav Tarihleri

 

Moda Tasarımında Kalıp ve Model Geliştirme Programı Sınav Tarihleri

İstanbul Moda Akademisi’nin sunduğu tüm eğitim programları sektörün nabzını tutan ve eğitim alanında ihtiyaçlarını karşılayacak bir sistemde geliştirilir ve yine sektörle işbirliği içerisinde yürütülür. Son yıllarda ön plana çıkan ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirilen ‘‘Moda Tasarımında Kalıp ve Model Geliştirme Programı’’ sektörün uzmanlaşmış Modelist ihtiyacını karşılamak ve meslek liselerinden temel bir donanımla mezun olan yetenekli gençlerimizin mesleki bilgi ve becerilerinin ileri seviyede geliştirilmesini sağlamak üzere 2013 eğitim yılında başladı.

Moda Tasarımında Kalıp ve Model Geliştirme Programı iki yıldır firmaların kıymetli destekleriyle oluşturulan havuzla, toplam 17 Meslek Lisesi mezunu öğrenciyi meslek sahibi yaptı. Kalıp çıkarmadan uygulamaya, 3D çizimden prova tekniklerine kadar tüm modelistlik mesleğini her yönüyle ele alan programın mezunları şu anda Türkiye’nin önde gelen moda ve tekstil firmalarında stajlarını tamamlayarak profesyonel hayatlarına devam ediyor.

Her yıl açılan program öncesi, Türkiye genelindeki tüm Mesleki Teknik Liseleri’ne yapılan duyuru sonucunda alınan başvurulardan katılmaya hak kazananlar, yapılan mülakat ve sınavla belirlenir.

2017 Sınav Tarihi

Tarih: 22 Nisan 2017

Başlangıç Saati: 13:00

2013 / 2014 Güz Eğitim Dönemi'nde Katkı Sağlayan Kurumlar:

Astaş Holding
İHKİB – İstanbul Hazırgiyim Konfeksiyon İhracatçılar Birliği
İpekyol
Koton
Şahinler Holding

2014 / 2015 Güz Eğitim Dönemi'nde Katkı Sağlayan Kurumlar:

Ekoteks
Şahinler Holding
İlker Karataş – OTİAD Yönetim Kurulu Başkanı
OTİAD – Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği

Detaylı bilgi için:

Leyla Özdemir
Okul Müdürü
Email: leyla.ozdemir@istanbulmodaakademisi.com
Tel: 212 2194141 -1103