New Gen 21 Mart 2019 | İstanbul Moda Akademisi
New Gen 21 Mart 2019
 

New Gen 21 Mart 2019

 

İstanbul Moda Akademisi’nin moda tasarımı mezunlarından oluşan karma defilesi NEW GEN, 21 Mart Perşembe günü Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşiyor.

 

New Gen Karma defilesinde “Master Class Moda Tasarımı Programı”ndan 2018 yılında mezun olan Muhammed İloğlu ile 2018 yılı Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programı mezunları Sümeyye Başbuğu ve Şebnur Günay 10’ar parçadan oluşan koleksiyonları sunacaklar. Geçen sezon final koleksiyonları ile MBFWI’da yer alan  Newgen defilesinde bu heyecanı yaşayan genç tasarımcılar, İMA’nın daimi desteğiyle deneyimlerine yenisini ekleyerek, yollarına emin adımlarla devam ediyorlar.

 

New Gen Show 

Tarih: 21 Mart 2019

Saat: 18:30

Yer: Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Meydan Fuaye Ana Girişi (Ruffles Hotel Girişi Yanı)

LCV: ima@rekta.com.tr - 0532 241 84 57

 

 

New Gen Hakkında 

New Gen, yetenekli ve gelecek vaat eden moda tasarımcılarına profesyonel kapsamda destek vermek amacıyla İstanbul Moda Akademisi tarafından kurulmuş bir platformdur.  

Moda Tasarımı eğitimini tamamlamış, kendi markalarını geliştirme potansiyeline sahip genç yetenekleri moda dünyasına adım atmaya hazırlar; yaratıcılıklarını, bilgilerini ve yönetimsel becerilerini üretim dünyası ile birleştirme becerisi kazandırarak profesyonel koleksiyon hazırlaması, kendi markasını bulması ve sürdürülebilir olmaları konularında destekler.

New Gen’de yer alan genç yetenekler, koleksiyonlarını Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’da gösterme fırsatı yakalar. New Gen defilesinde yer alacak tasarımcılar her yıl sektörün uzman isimlerinden oluşan jüri değerlendirmesi sonucu seçilir ve ilkbahar – yaz, sonbahar – kış koleksiyonlarını sunmak üzere MBFWI’un 2 sezon takviminde yer alır.