Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programı Burs Sınavı | İstanbul Moda Akademisi
Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programı Burs Sınavı
 

Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programı Burs SınavıİMA’NIN BURS İMKANLARI, MODA VE TASARIM DÜNYASININ GELECEĞİNE YÖN VERECEK YETENEKLERİ DESTEKLİYOR

 

İMA için aslolan yetenektir ve İMA’nın kurum kültüründe, genç yetenekleri keşfetmek, onlara parlak bir kariyer sunmak önemli yer tutar. Burs olanakları, gençlere verilen bu desteğin başında gelir. İMA’da burs süreci oldukça pratik ve şeffaftır.

 

Uluslararası standartlarda, çok boyutlu bir moda eğitimi almak isteyen öğrenci adayları burs sınavı için başvururlar. Adayların sundukları portfolyoları, sketchbook’ları ve her türlü görsel birikimleri ile uygulama ve mülakat içeren iki aşamalı yetenek sınav sonuçları,“Burs Komitesi” tarafından değerlendirilir ve aranan kriterleri sağlayan öğrencilerin müracaatları kabul edilir. Böylece gençlerin keyifli moda yolculukları başlamış olur. 

 

Burs Sınavı 

Tarih: 16 Mayıs 2020, Cumartesi

Saat: 
10:00 - 12:30 Çizim ve Yetenek Sınavı
13:30 - 17:00 Mülakat ve Portfolyo Değerlendirme

Yer: İstanbul Moda Akademisi

Son Başvuru Tarihi: 15 Mayıs 2020
 

Detaylı bilgi için:

0212 2194141 (1215 - 1006)
cansu.erbudak@istanbulmodaakademisi.com

melis.karapanca@istanbulmodaakademisi.com
 

 

YETENEK SINAVLARI NASIL YAPILIR?
 

Önemli olan bakmak değil görebilmektir!

Yetenek sınavı ile öğrencinin algı ve görsel yeteneği test edilir. Yeteneğini sunan öğrencinin, çalışmalarına duygularını aktarabilmesi, potansiyelini hissettirebilmesi, heyecanını, kararlılığını ve öğrenme isteğini yansıtabilmesi önem taşır.

 

Yenetek Sınavı 2 aşamada gerçekleşir.

 

1. AŞAMA

Özel yetenek sınavı; gördüğünüzü çizebilme yeteneğiniz ile hayal gücünüzü kullanarak çizebilme yeteneğinizi ölçer.

 

Gerekli olan malzemeler:

  • Çizim (marker, kara kalem, serbest…)
  • Genel kültür (test)
  • Paragraf (yazılı anlatım)

 

2. AŞAMA

Portfolyo mülakatı; sanatsal bilgi ve uygulamalar ile hazırlanmış sunum dosyasına (portfolyo) ilişkin sözlü olarak yapılır. Adaylar mülakata tek tek alınır. 

Portfolyo moda tasarımı içeriğine sahip olmak zorunda değildir. İlgilendiğiniz sanat dalını veya yetkinliğinizi anlatan sunum dosyası şeklinde hazırlayıp görüşmeye gelebilirsiniz.