Vogue Türkiye der ki; Moda Dünyasına Uzanan Bir Gelecek | İstanbul Moda Akademisi
 

İMA'da Yaşam

 

Vogue Türkiye der ki; Moda Dünyasına Uzanan Bir Gelecek

Yeteneğin keşfiyle başlayıp uluslararası standartlarda verilen eğitimle yetişen geleceğin moda tasarımcıları, İstanbul Moda Haftası’nda New Gen defilesiyle tamamladıkları eğitimleriyle modanın tam kalbindeler

 

İstanbul Moda Akademisi, Türkiye’de uluslararası strandartlarda yaratıcı, yenilikçi ve cesur moda profesyonelleri yetiştirerek moda alanında yetenekli, kariyer yapmayı hedefleyen gençleri, donanımlı bir moda eğitimi ile geleceğe hazırlıyor.

Moda tutkusuyla yaşayan İMA öğrencilerinin farklı hyal ve yeenekleri, İMA’nın yaratıcılık ve özgünlüğü he rşeyden üstün tutan, London College of Fashion, Antwerp Royal Academy gibi dünyanın en köklü tasarım okullarından mezun eğitmenlerinin deneyimleriyle yoğruluyor. Aralarında Hüseyin Çağlayan, Ece Ege, Bora Aksu gibi markasını ve ismini hem Türkiye’de hem dünyada başarıyla konumlandırmış moda tasarımcılarının da yer aldığı yetkin akademik kadrosu ile dikkat çeken İMA, öğrencilerinin birbirinden farklı yetenek ve eğilimlerini göz önünce bulundurarak öğrenciye özel yol haritası belirliyor, her öğrencinin farkını ortaya koymasına olanak sağlıyor.

 

İMA ÖĞRENCİLERİNİN HAYALLERİ BÜYÜK

Önemli tasarımcılar ve firmalarla ‘tasarımcı’ ve ‘endüstri’ projeleri yürüten İMA, öğrencilerine teorik bilgiyi pratikler pekiştirerek deneyimletiyor. Moda alanında kariyer yapma hedefiyle yola çıkan öğrencilerini bu yolculuğun her aşamasında yalnız bırakmayan İMA, onları mezuniyetten önce ve sonra her adımda destekliyor. Mezunlar, moda ektörünün farklı alanlarındaki iş pozisyondalarına yine İMA öncülüğünde kabul ediliyorlar.

İMA’nın, University of the Arts London / London College of Fashion (LCF) iş birliği ile yürüttüğü, üç yıl boyunca İMA’da, isteğe bağlı olarak son yılı ise LCF’DE devam eden lisans programına başvurular devam ediyor. Moda endüstrisine yeni yetenekler kazandıran Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programı kadın ve erkek giyim olmak üzere ikiye ayrılıyor.