Stylesight İlkbahar-Yaz 2015 VM Trendlerinin İkincisi; Core… | İstanbul Moda Akademisi
 

İMA'da Yaşam

 

Stylesight İlkbahar-Yaz 2015 VM Trendlerinin İkincisi; Core…

Stylesight’ın 2015 için hazırladığı visual merchandising ana trendlerinden bir diğer Core’un alt temaları Universal Minimalism, Labyrinth Lattice, Simple Lines, Stone Oasis, Reflective Spirit, Optimal Blocking ve Graphic Concrete…

Universal Minimalism

Gözünüzde çizim tahtalarını canlandırın!
Bildiğimiz basit çizgileri ve şekillere yansıma ve tekrar oyunlarıyla üçüncü bir boyut katan Universal Minimalism, Core temasının özüne sadık kalan farklı alışveriş alanları yaratıyor.

Labyrinth Lattice

Metal kafesler yeni dönem mağazacılığında kendine yer ediniyor…
Parmaklıklar, tasarlanmış bölmeler oluşturarak karakteristik çizgilerini ortaya koyuyor. Ürünler artık sadece askılardan değil, tavandan yapılan sarkıtmalarla da sergileniyor. Bölmeler, mekanlara açık alanlar sağlıyor ve mağazaların olduğundan geniş gözükmesine yardımcı oluyor.

Simple Lines

Basit çizgiler, sakinleştirici alışveriş alanları yaratmaya yardımcı oluyor. Çizgilerin birarada kullanımı ve ışık oyunları “mağaza algısını” manipüle ederek, mekanlara derinlik katıyor.

Stone Oasis

Taşlar, mağaza alanlarında farkı merkez noktaları yaratıyor.
Japon taş bahçelerinden ilham alan sert görünüşlü ancak özünde narin tasarımlar, tıpkı Venedik Bienali’nde rastladığımız gibi doğal ve enerjik alanlar yaratıyor.

Reflective Spirit

Kişisel yansımalar, mağazacılık alanlarında da ayna kullanımlarıyla karşımıza çıkıyor.
Farklı açılarda yerleştirilen aynalar, mağazalarda gökkuşağı ndan ilham alan yansımaları yapıyor. Gölgeler, mağazalarda dans ediyor ve enerji yayıyor.

Optimal Blocking

Eklenebilen ve çıkarılabilen depolama alanlarıyla mağazalarda minimal sergileme üniteleri yaratılıyor. Bölmeler, duvarlarda hareket ediyor. Küçük alanları genişliyor.

Graphic Concrete

Taşın sertliği zamansız bir şıklığa dönüşüyor ve yeni bir lüks kavramı yaratıyor…
Tekrar eden şekiller duvarları ve zeminleri hareketlendiriyor. Mağazacılık deneyimine derinlik katan tasarımlar kıyafet sergileme üniteleri için de farklı fikirler sunuyor.