New Gen | İstanbul Moda Akademisi
 

İMA'da Yaşam

 

New Gen

Öğrencilerinin moda sektörüne ilk adımlarında da yanlarında duran İMA, Türk moda sektörünün en büyük organizasyonu olan MBFW İstanbul’da!  

İMA Moda Tasarımı lisans ve lisansüstü programları mezunları koleksiyonlarını New Gen defilesinde sergileyerek sektöre tanıtmaları için perdeleri açıyor.

İMA 2015 – 2016 Moda Tasarımı Bölümü mezunları arasından 11 – 15 Ekim 2015 tarihleri arasında MBFW İstanbul kapsamında düzenlenecek olan “NEW GEN” defilesinde koleksiyonunu sergileyecek isimler modanın eğitim, tasarım, fotoğraf alanlarında uzman isimlerin seçimiyle Kübra Ünlü, Lale İnceoğlu, Merve Gülbudak, Merve Odabaşı Doğu ve Şebnem Günay olacak.

İMA mezunlarının hazırlamış olduğu tasarımlar, MTD Başkanı Mehtap Elaidi, Gizia Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kutlu, İMA Direktörü Seda Lafçı, Moda Tasarımcıları Özlem Kaya, Özgür Masur, Niyazi Erdoğan, Giray Sepin ile Moda ve Portre fotoğrafçısı Aslı Girgin’in yanı sıra İMA Moda Tasarımı Eğitmeni Raf Stesmans’ın bir arada olduğu jüri tarafından değerlendirildi. Finale kalan beş genç moda tasarımcısının koleksiyonu “New Gen” defilesi ile 13 Ekim, Perşembe, saat 18:30’da MBFW İstanbul’da sunulacak.