MBFWI 4. ve 5. GÜN NOTLARI | İstanbul Moda Akademisi
 

İMA'da Yaşam

 

MBFWI 4. ve 5. GÜN NOTLARI

MBFWI’un 4. Günü Ajda Pekkan’ın podyuma çıktığı Raisa-Vanessa Sason defilesi ile başladı! Moda Haftası’nın 4. günündeki defilede gözler, kendisi için özel olarak tasarlanan kostümle podyuma çıkan Süperstar’ın üzerindeydi. Raisa & Vanessa Sason kardeşlerin ‘Crystallized’ adını verdikleri koleksiyonda, lazer kesim kumaşlar ve oyma motifler, el işçiliğiyle birleşerek güçlü bir görünümün altını çizdi.

İstanbul Fashion Incube tasarımcılarından Nil Kandemir, pastel tonların öne çıktığı feminen ve sofistike yeni koleksiyonunun sunumunu MBFW Istanbul kapsamında gerçekleştirdi. Organze, ipek şifon, tül gibi kumaşları yoğun olarak kullanıldığı koleksiyonda transparanlık, piliseler, akışkan formlar ve doğal dokular göze çarpıyordu.

İstanbul Fashion Incube tasarımcıları arasında yer alan Burçe Bekrek, Nancy Cunard’dan ilham alarak oluşturduğu ve “Saluti Da Frascati” ismini verdiği koleksiyonunu sergiledi.

Özlem Kaya modern ve rahat çizgilerin hakimiyetinde, birçok kombinasyon alternatifini içinde barındıran, korsaj ve büstiyerlerle tamamlanan koleksiyonuyla göz doldurdu.

Yine Fashion Incube tasarımcılarından biri olan Niyazi Erdoğan, çiçek desenlerinin ağlıkta olduğu, ilkbahar esintisi içeren koleksiyonuyla podyumdaydı… Pastel renklerin, bermuda şortların , koton-keten takımların öne çıktığı defile izleyiciler tarafından çok beğenildi.

MBFWI’un 4. Günü Özgür Masur’un İngiliz Konsolosluğu’nda düzenlenen “lüks” temalı defilesiyle sona erdi

Dördüncü günün diğer ‘Earth Unkown’ temalı koleksiyonuyla Tuba Ergin, studio sunumuyla Zeynep Erdoğan, tasarımcı rahat, şık ve cool tasarımlarıyla Zeynep Mayruk ve naturel, uçuş uçuş kumaşların hakim olduğu rahatlığı ön planda tutan tasarımlarıyla Nej MBFWI’un dördüncü gününün diğer ses getiren tasarımcılarıydı…


MBFW İstanbul’un son günü ise Çiğdem Akın defilesi ile başladı. Akın, Dante’nin Inferno’sundan ilham alarak tasarladığı koleksiyonu ile podyumda yerini aldı. Siyah beyaz desenler ve farklı kesimlerden oluşan koleksiyonuyla Şafak Tokur, yenilikçi kimliğiyle Odrella ve Argande defilesiyle devam eden MBFWI, Janucha by Jale Hürdoğan’ın sunumuyla son buldu!