Lüks Marka Yönetimi ve CRM Uygulamaları | İstanbul Moda Akademisi
 

İMA'da Yaşam

 

Lüks Marka Yönetimi ve CRM Uygulamaları

Moda sektöründe aktif yer alan/almak isteyen her seviyeden profesyonele ve amatöre seslenme düsturuyla, uzun dönem eğitimlerinin yanında kapsül eğitimlere de yer veren İstanbul Moda Akademisi, 12 Nisan’da yeni bir eğitim için kapılarını açıyor.

Lüks marka ve lüks segment müşteri yönetimi konusunda aktif rol alan marka uzmanlarına, saha yöneticilerine ve marka yöneticilerine yönelik eğitimi, Lüks Marka Yönetimi ve CRM Uygulamaları, 2 hafta sürecek. A+ bir markanın doğuşundan, markalaşma aşamasına kadar olan süreçler, marka değer çekirdeği ve iletişim stratejilerinin oluşturulması, stratejinin sahaya yansıma aşaması, adaptasyonu ve saha yönetimi konusunda bilgiler vermeyi hedefleyen eğitim Hakan Bayülgen tarafından veriliyor.

İtalyan Lisesi’nin ardından lisans ve lisansüstü öğrenimini İtalya Padova Ünivertesi’nde Siyasal Bilimler Fakültesi’nde tamamlayan Bayülgen, 1997 yılında İtalya’da Better SPA’da satış alanında kariyerine başladı ve 2000 senesinde Orjin Holding’in Empoli’de kurulan Corpo 9 adlı şirketinin Türk yöneticisi olarak atandı. Burada Prada ve Hugo Boss markalarının tasarım ve üretim süreçlerinin yönetiminde yer aldı. 2002 senesinden itibaren görev aldığı Borusan Holding’te satış ve pazarlama alanında BMW, Land Rover ve MINI markalarında çeşitli yöneticilik görevlerinde bulundu. 2010-2012 senelerinde MINI Marka Genel Müdürü pozisyonunu takiben, NEF Gayrimenkul’e Satış ve Pazarlama’dan sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak geçti. 2013 senesinde orta ölçekli firmalara pazarlama ve kurumsallaşma hizmeti sağlayan Markobi’yi ve kurumsal dünyaya eğlenceli sahne hizmetleri düzenleyen Bayülgen&Bayülgen şirketini kurdu. Halen bu şirketlerdeki yönetici-ortaklık görevinin yanı sıra İnci Deri AŞ’de İcra Kurulu Üyesi görevini yürütmektedir. 2012 senesinden bu yana GYIAD üyesi olan Hakan Bayülgen, TEB Girişim Evi’nde, GYIAD Akademi kapsamında çeşitli üniversitelerde ve İMA’da pazarlama üzerine eğitimler vermekte ve otomobil tutkusunu Digital Car Magazine dergisinde aylık olarak yazdığı köşesinde sürdürmektedir.