İstanbul Moda Akademisi Tanışmaya Geliyor | İstanbul Moda Akademisi
 

İMA'da Yaşam

 

İstanbul Moda Akademisi Tanışmaya Geliyor

Bugünün ve geleceğin moda platformu İstanbul Moda Akademisi, kapsamlı ve profesyonel bir moda tasarımı eğitimi alarak, moda alanında kariyer hedefleyenlere özel, şehirlerarası tanıtım turlarına başlıyor. İMA, 7 Mayıs – 6 Haziran 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek tanıtım etkinliklerinin ilki İzmir’de gerçekleşti.

Alsancak’ta yer alan Ege Palas Oteli’nde yapılan “İMA Tanıtım Günü”ne moda alanında kendini geliştirmek isteyen gençler katıldı. Sunumla başlayan tanıtım günü, öğrencilerle yapılan t-shirt tasarımıyla devam etti. Öğrencilerin tasarladığı t-shirtler, İzmirli tekstil markası Jimmy Key’nin getirdiği kıyafetlerle kombinlendi ve ortaya birbirinden yaratıcı, renkli görüntüler çıktı. Sosyal medyanın yeni trendi Periscope’dan da canlı yayınlanan etkinlikte, pek çok farklı şehirden öğrenci de İMA’yı şehirlerine davet etti.

Workshopla, yaratıcılıkları ile becerileri sınanan katılımcılar, moda eğitimine dair en yetkin moda okullarından biri olan İMA’nın Akademik Yöneticisi’nden, birinci ağızdan alınmış bilgilere sahip oldular.