Incube Tasarımcılarına Yakın Mercek: Maid in Love | İstanbul Moda Akademisi
 

İMA'da Yaşam

 

Incube Tasarımcılarına Yakın Mercek: Maid in Love

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul  Antrepo 3 alanında 4. gününde hiç kuşkusuz 80’lerin extravaganzasını mutlu alt okumalarla yaşadı.  2011 yılında Hande Çokrak tarafından kurulan Maid in Love tasarım estetiğini Pop Art olarak özetliyor. Hande Çokrak, moda eğitimini London College of Fashion’da Kadın Giyim Tasarımı Bölümü’nde tamamladıktan sonra eğlenceli, güncel, aktüel, renkli ve genç bir marka olan Maid in Love’ı yarattı. Bugüne kadar, dünyanın takip ettiği önemli moda fuarları arasında yer alan Capsule New York, Who’s Next Paris, Tranoi Paris ve Scoop London etkinliklerinde ve 2013 yılından itibaren

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’da aktif olarak yer alıyor. 2014 yılında Who’s Next “Paris Capitale De La Creation” Yılın Tasarımcısı ödülüne layık görüldü. Aynı yıl içerisinde Galeries Lafarette Paris Hausmann’da Maid In Love markasının koleksiyon sergisi yapıldı. Maid In Love markası, 2014 yılında Fransa’nın Marsilya kentinde, Dior ve Chanel gibi dünyaca ünlü markaların sponsorluğunda düzenlenen “Mediterranean Fashion Prize” organizasyonu

tarafından destekleniyor. Maid in Love markası 2011 yılında tek bir mağazada satılmaya başlayıp şu anda Urban Outfitters, Harvey Nicholas (Hong Kong), Galeries Lafayette (Beijing) başta olmak üzere 45 noktada satılmakta.

Bu sezon Mercedes-Benz’in desteklediği tasarımcılardan biri olarak podyumda yerini alan Maid In Love, İlkbahar/Yaz 2015 “Don’t K My J” koleksiyonu 80’lerin eğlenceli, iyi hissettiren ve dinamik sosyal hayatından ilham alıyor.

Herkesin mutlu ve rahat hayatlar sürdürdüğü 80’lerin bize sunduğu şekerleme

renkleriyle yaratılmış baskı hikâyelerinden ortaya çıkan “Don’t K My J” koleksiyonu, 3D modern kumaşlarla, geleneksel kumaşları bir araya getirerek sokak modası stilini eğlenceli bir yaklaşımla en üst seviyeye çıkarıyor. 80’lerin görüntüsünü tam olarak yansıtabilmek adına tropikal grafikler, günümüz dijital baskı tekniği ile uygulanırken; abartılı siluetler o dönemin birer sembolü olarak koleksiyonun en önemli parçalarını oluşturuyor. Sıradışı armalar, tasarımların üzerinde kendini gösterirken, el işi boncuklarla tamamlanarak DIY (Kendin Yap) fikri ile dönem vurgulanıyor. Aykırı ve bir o kadar da hayata pozitif bir açıyla bakan Maid In Love markası bu koleksiyonu retro sweatshirtler ve eşofman altları, slogan lastiklerle süslenmiş parçalar, yüksek belli alt gruplar ve alt-üst kombinlenen takımlar ile dönemin etkisini yansıtıyor. 80’lerin plaj temalarını çizgi karakterler ile birleştiren ve renkli bir yaz hikayesi sunan Maid In Love Ilkbahar/Yaz 2015 koleksiyonu, büyük bir parti tadında keşfedilmeye çıkıyor.