İMA’nın Şubat Ayı Kısa Eğitimleri | İstanbul Moda Akademisi
 

İMA'da Yaşam

 

İMA’nın Şubat Ayı Kısa Eğitimleri

Moda sektöründe yer almak isteyen fakat yeterli zamanı olmadığından yakınan profesyonel ya da amatörler İstanbul Moda Akademisi’nde hayallerinin mesleğine kısa çalışma saatleriyle kavuşabilirler. Modada Satın alma ve Merchandising’den, Temel Fotoğrafçılık’a Tekstil ve Konfeksiyon Teknolojilerin’den, Moda çizim teknikleri’ne, Görsel Mağazacılıkta Alan Yönetimi’nden, Stil danışmanlığı’na Gardırop Detoks’undan, Moda Markası yaratmanın detaylarına uzanan kısa eğitimlerde gelecek hayallerinize dair ilk adımı atabilirsiniz. Bir hafta sonu içerisinde hayalinize bir adım daha yakın olmak, halihazırda sahip olduğunuz yeteneklerinizi geliştirmek için İstanbul Moda Akademisi’nin sitesine göz atabilirsiniz.

7 Şubat itibariyle başlayacak Modada Merchandising ve Satın Alma eğitimi bu kez konu hakkında bilgi sahibi olanları bir adım daha ileriye götürmeyi hedefliyor. Başlangıç eğitimlerinin devamı niteliğinde olan bu eğitimde katılımcılar ilk eğitimde edindikleri temel bilgilerle merchandising ve satın alma konularını daha derinlemesine inceleme fırsatı bulacaklar. Ayrıca merchandiser ve satın almacının ana görevlerinden olan ürün yönetiminde tedarik, bütçe oluşturma, fiyatlandırma ve stok planlaması gibi daha sistematik ve analitik bakış gerektiren konularda genel bilgi sahibi olacaklardır. Aycan Aksungur eğitmenliğindeki kısa program dersleri Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleşecek. 9-18 Şubat arasında gerçekleşen Tekstil ve Konfeksiyon Teknolojileri kısa eğitimi toplamda 4 dersten oluşuyor. Tekstil ve konfeksiyon alanında eğitim almamış; endüstrinin ihtiyacı olan ve mesleki bilgi ve beceri seviyesi yükseltmek isteyen moda ve tekstil perakende çalışanlarına yönelik bu eğitim; elyaftan ürüne dönüşen süreci tanıtma, bakış açısını genişletme ve terminoloji konusunda sağlam bir altyapı kazandırmayı amaçlıyor.
16 Şubat’ta başlayacak Görsel Mağazacılıkta Alan Yönetimi kapsamında perakende alan yönetiminin algılanması, verimin ölçülendirilmesi, doğru alan kullanımının aşamaları, alan kullanımın mağaza satış hedeflerine etkisi ve alan, satış ve karlılık arasındaki ilişkinin algılanması ele alınıyor, ve eğitim 4 gün sürüyor.

Moda sektörünün vazgeçilmez alanı fotoğrafçılık da İMA’nın kısa eğitimleri içerisinde yer alıyor. Katılımcılar, 9 Şubat başlangıçlı Temel Fotoğrafçılık kısa eğitimi boyunca gerçekleştirecekleri stüdyo ve dış mekan çekimleri için sahip olmaları gereken temel fotoğraf ilkelerini öğrenecekler ve uygulamalı çekim dersi ile öğrendiklerini pekiştirecekler. 12 saatlik Stil Danışmanlığına Giriş kısa eğitimi, stiller ve vücut tipleri hakkında temel bilgi veriyor ve müşteri ihtiyaçlarına yönelik stil yaratma ve kişiye özel doğru giyim tarzını oluşturma tekniklerini öğretiyor. Program, 21 Şubat’ta başlıyor. Kısa eğitimler arasında göze çarpan ve adıyla diğer eğitimlerden bir adım öne çıkan Gardırop Detoksu, 17 Şubat’ta başlıyor ve ihtiyacınız olan gardırop düzeni ile stil ipuçlarını derliyor. Herkese uygun olan bu eğitimin ilk bölümde Tülin Kermen ile gardırop düzenlemenin inceliklerini ve gardırobunuzu maksimum verim alacak şekilde kendinize özel olarak tasarlamayı öğreneceksiniz. Zehra Elif Taş ile gerçekleşecek ikinci bölümde ise kişisel stilinizi geliştirecek, giyim ipuçları ile kendinizi daha tarz sahibi hissedecek ve kendinize olan güveninizi arttıracaksınız.

Moda Çizim Teknikleri Başlangıç Düzey’in devamı niteliğinde olan bu eğitimde katılımcılar öğrendikleri temel boyama ve çizim tekniklerini geliştirerek tasarladıkları giysileri farklı yöntemlerle kağıda aktarabilir hale geleceklerdir. Giysideki kumaş kıvrımları (drape), koleksiyondaki renk uyumu, kumaşın dokusu ve duruşuyla ilgili detaylı çalışmalar ve çizim uygulamaları yaparak bir sunum dosyası hazırlayacaklardır. 16 Şubat-4 Mart arasında gerçekleşecek eğitimin detayları için İstanbul Moda Akademisinin web sitesine yönelebilirsiniz. Kendi moda markasını yaratmayı planlayan tercihen moda sektörü ya da moda tasarımı alanında deneyimli, temel moda kavramlarına hakim kişilere yönelik planlanmış Moda Markası Yaratmak kısa eğitimi marka yaratma sürecindeki fikirden sonuca giden yolculuk örneklerle anlatılır. 23 Şubat’ta başlayacak eğitimle katılımcılar bir moda markası yaratmanın temel dinamiklerini öğrenirken tasarımın ötesinde iş geliştirme konusunda da bilgi sahibi olurlar.

İMA’nın Kısa Eğitimleri’ni incelemek ve detaylı bilgi almak için tıklayın.