İMA Eğitim: MODA TASARIMI VE YÖNETİMİ LİSANSÜSTÜ DİPLOMA PROGRAMI | İstanbul Moda Akademisi
 

İMA'da Yaşam

 

İMA Eğitim: MODA TASARIMI VE YÖNETİMİ LİSANSÜSTÜ DİPLOMA PROGRAMI

Günün moda şartları, sadece yetenekten fazlasını talep ediyor. Moda eğitimini yıldızlı pekiyi ile tamamlamış olmak, ilk koleksiyonunun başarısı tasarımcıyı uzun süre omuzlarda taşıyamıyor. Marka kurmak çok daha çetrefilli bir sapaktan kaybolmadan çıkmayı gerektiriyor. Tam da bu noktada İstanbul Moda Akademisi, sektör bilgisini ve eğitmenlerini devreye sokuyor ve moda tasarımı eğitimini tamamlamış kişilere, endüstrinin ihtiyaç duyduğu nitelikleri kazandıran ve onları moda dünyasına adım atmaya hazırlayan ileri düzey bir program olan Moda Tasarımı ve Yönetimi Lisansüstü Diploma Programının kapılarını yakında açıyor.
Program süresince bireysel yaratıcılığınızı geliştirecek, pazar ve trend eğilimleri doğrultusunda kendi ilk koleksiyonunuzu hazırlayacak ve girişimcilik konusunda güçlü bir alt yapı kazanacaksınız. Yapacağınız mağaza ziyaretleri ile gerçek hayattaki uygulamaları yakından tanıyacak ve markanız için en uygun stratejiyi belirleme imkanı bulacaksınız.
Moda markalarının yönetimi, moda ekosistemi, trendler, tasarım yönetimi ve iletişimi olmak üzere sektörün değişen ihtiyaçları ve dinamiklerini kapsayan temel konuların ele alındığı içeriklerle başlayan programda yaratıcı tasarımların marka kimliği ile bütünleşmesi ve kitlesel iletişiminin sağlamasına yönelik deneyim kazanacaksınız.

Kreatif Direktör Manon Schaap’ın da eğitmen kadrosunda yer aldığı programda Schaap’ın sektör bilgilerinden de yararlanacaksınız. Officine Generale’den Versace ve Versus’a, Le Bon Marche’den Hermes ve Club Monaco’ya uzanan deneyimlerini öğrencileriyle paylaşacak olan Schaap’ın portfolyosu sadece sektörün moda ve tekstil tarafıyla da sınırlı değil. Kozmetikten perakendeye, katalog, event ve kültürel projelere kadar kreatif sektörün her dalına dokunan Manon Schaap’ın insider bilgilerine de nail olacaksınız.

Eğitiminiz sona erdiğinde ise İMA’nın teoriği pratikle destekleyen bakış açısı sayesinde 3 aylık bir staj imkanına sahip olacaksınız.