İMA Eğitim: Görsel Mağazacılık ve Vitrin Tasarımı | İstanbul Moda Akademisi
 

İMA'da Yaşam

 

İMA Eğitim: Görsel Mağazacılık ve Vitrin Tasarımı

Online alışveriş alışkanlıklarımızın gösterdiği artışa rağmen raporlar hala favori alışveriş halinin mağazaya gitmek olduğunu söylüyor.  Bu durumda Görsel Mağazacılık önemini gün be gün artan rekabetle doğru orantılı arttırıyor. Görsel mağazacılığa dair ilk soru ise mesleğin tanımı ile başlıyor.

İMA sorunuzu en anlaşılır haliyle cevaplıyor: Görsel Mağazacılık, mağazada ürün satışına yönelik gerçekleşen tasarımların bütünüdür.

5 Kasım’da kapılarını açacak eğitim; Görsel mağazacılık tekniklerine dair tüm detaylarını aktarıyor, moda genel kültürünüzü genişletmeye odaklanıyor, pazarlama ve perakende konularında bilgi sahibi olmanızı sağlıyor.

Program süresince görsel mağazacılık uygulamalarını ve bu uygulamaların markanın imajına yönelik etkisini gözlemleyecek, sektör işbirlikleriyle gerçekleşen mağaza içi uygulamalar yaparak deneyim kazanacaksınız. Program sonunda belirlenen bir marka için görsel vitrin tasarımı yapacak; görsel vitrin maketleri eşliğinde, reyon ve styling uygulamalarını bir sunumla marka yöneticilerine sunacaksınız.