Beyaz Perdenin Ayakkabıları | İstanbul Moda Akademisi
 

İMA'da Yaşam

 

Beyaz Perdenin Ayakkabıları

Büyük ekran ve ayakkabıları birleştirmenizi istersek birçoğunuzun aklında ilk beliren görüntü, iyi kalpli prensin Cinderella’ya kaybettiği camdan ayakkabıyı giydirişi olacaktır. Birçok moda gurusunun kıyafetten çok önemsediği ayakkabı tasarımı, moda denince gidilecek ana yollar arasında ilk nefeste sayılmasa da zaman zaman hepsinden güçlü olabiliyor. Üstelik bir de hafızlara kazınan film sahnelerinden kalmalarsa…

Sex And The City, Carrie Bradshaw’un Manolo’ları

En az Cinderella’nın cam ayakkabıları kadar Carrie’nin Manolo Blahnik’leri de karakter- ayakkabı eşleşmelerinde ön sırayı çekenlerden. Sezonlar boyunca ayağından eksik etmediği modelleri ya da Mr. Big’in tek taş yerine verdiği model arasında seçim yapmaksa size kalıyor.

Dumb And Dumber, Lloyd’un tüylü botları

Eğer Aspen’de bir milyonerseniz zevkleriniz de en az banka hesabınız kadar gösterişli olmalı (?) mottosuyla yola çıkan ikili birçok inanılmaz köstüm bileşenlerini Aspen sakinlerine gösterdiler ama favoriler hala Lloyd’un tüylü botları.

Pretty Woman, Julia Roberts’ın diz üstü botları

Julia Roberts’ın gülüşüne sahip değilseniz denemenizin sakıncalı olacağı model her daim biraz Retro olmak istedim bahanesini kaldırabilir.

Star Wars, Anakin ve Luke Skywalker’ın botları

Gelmiş geçmiş en iyi Jedi şövalyeleri Anakin ve Luke alametifarikaları ışın kılıçlarını kullanıp tüm dikkatinizi cezbetmediği zamanlarda botlarına dikkat ediniz. Gardırobunuzda görmek istediyseniz yalnız değilsiniz.

Back To The Future II, Marty McFly’in Nike’ları

Sneaker’ların altın dönemini yaşadıkları sezonda her birimiz birer Tinker Hafield tasarımı bir Nike Air Mag edinmeyi isterdik.

Kill Bill, Uma Thurman’ın Asics’leri

Sneaker’larımıza canlı renkleri getirdiği için minnettar olduğumuz Uma kadar iddialı olmak isterseniz aynı sarıdan tulumunuzu giyinmekten çekinmeyiniz.

The Wizard of Oz, Dorothy’nin Ruby Slipper’ları

Tüm zamanların en ikonik çifti Judy Garland ve Oz’daki ayakkabıları için söyleyebileceğimiz tek şey topuklarımızı üç kez birbirine vurup “There is no place like home” demek.